2016 | University of Tartu

Contacts of UT units

Faculty of Arts and Humanities
Faculty phone: 
+372 737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, rooms 116–121, 51005 Tartu
  • Dean's Office
    Faculty phone: 
    + 372 737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, rooms 116–121, 51005 Tartu
  • Institute of History and Archaeology
    Faculty phone: 
    +372 737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • Institute of Estonian and General Linguistics
    Faculty phone: 
    +372 737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • Institute of Philosophy and Semiotics
    Faculty phone: 
    +372 737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, rooms 309–352, 51005 Tartu
  • Institute of Cultural Research
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • School of Theology and Religious Studies
    Faculty phone: 
    +372 737 5301
    Faculty address: 
    Ülikooli 18–310, 50090 Tartu
  • College of Foreign Languages and Cultures
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • Viljandi Culture Academy
    Faculty phone: 
    +372 435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
Faculty of Social Sciences
Faculty phone: 
+372 737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • Dean's Office
    Faculty phone: 
    + 372 737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Institute of Education
    Faculty phone: 
    +372 737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte Institute of Political Studies
    Faculty phone: 
    +372 737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • School of Economics and Business Administration
    Faculty phone: 
    +372 737 6310
    Faculty address: 
    Narva mnt 18, 51009 Tartu
  • Institute of Psychology
    Faculty phone: 
    +372 737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • School of Law
    Faculty phone: 
    +372 737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • Institute of Social Studies
    Faculty phone: 
    +372 737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva College
    Faculty phone: 
    +372 740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu College
    Faculty phone: 
    +372 445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
Faculty of Medicine
Faculty phone: 
+372 737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • Dean's Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • Institute of Biomedicine and Translational Medicine
    Faculty phone: 
    +372 737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • Institute of Pharmacy
    Faculty phone: 
    +372 737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • Institute of Dentistry
    Faculty phone: 
    +372 731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • Institute of Clinical Medicine
    Faculty phone: 
    +372 737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • Institute of Family Medicine and Public Health
    Faculty phone: 
    +372 737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • Institute of Sport Sciences and Physiotherapy
    Faculty phone: 
    +372 737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
Faculty of Science and Technology
Faculty phone: 
+372 737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51014 Tartu
  • Dean's Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • Institute of Computer Science
    Faculty phone: 
    +372 737 5445
    Faculty address: 
    Narva mnt 18, 51009 Tartu
  • Estonian Marine Institute
    Faculty phone: 
    +372 671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • Institute of Physics
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • Institute of Chemistry
    Faculty phone: 
    +372 737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • Institute of Mathematics and Statistics
    Faculty phone: 
    +372 737 5860
    Faculty address: 
    Narva mnt 18, 51009 Tartu
  • Institute of Molecular and Cell Biology
    Faculty phone: 
    +372 737 5027
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu Observatory
    Faculty phone: 
    +372 737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • Institute of Technology
    Faculty phone: 
    +372 737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • Institute of Ecology and Earth Sciences
    Faculty phone: 
    +372 737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Institutions
  • Library
    Faculty phone: 
    +372 737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • Youth Academy
    Faculty phone: 
    +372 737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • Institute of Genomics
    Faculty phone: 
    +372 737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • Museum
    Faculty phone: 
    +372 737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • University of Tartu Natural History Museum and Botanical Garden
    Faculty phone: 
    +372 737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Support Units
  • Administrative Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • Centre for Entrepreneurship and Innovation
    Faculty phone: 
    +372 737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III floor, 51003 Tartu
  • University Office in Tallinn
    Faculty phone: 
    +372 737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • Estates Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • Finance Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • Grant Office
    Faculty phone: 
    +372 737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III floor, 51003 Tartu
  • Information Technology Office
    Faculty phone: 
    +372 737 6000, IT-help: +372 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • Human Resources Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, rooms 302 and 304, 50090 Tartu
  • Internal Audit Office
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-244, 51005 Tartu
  • Marketing and Communication Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, rooms 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • Office of Academic Affairs
    Faculty phone: 
    +372 737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • Procurement Office
    Faculty phone: 
    +372 737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • Rector's Strategy Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • Student Council
    Faculty phone: 
    +372 737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
  • University of Tartu Press
    Faculty phone: 
    +372 737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
Other Units
  • University of Tartu Academic Sports Club
    Faculty phone: 
    +372 737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • Tartu Student Village
    Faculty phone: 
    +372 740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • Tartu Students’ Club
    Faculty phone: 
    +372 730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, 51010 Tartu
  • Tartu University Hospital
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • University of Tartu Foundation
    Faculty phone: 
    +372 737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • View all other units

Contacts of UT units

Faculty of Arts and Humanities
Faculty phone: 
+372 737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, rooms 116–121, 51005 Tartu
  • Dean's Office
    Faculty phone: 
    + 372 737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, rooms 116–121, 51005 Tartu
  • Institute of History and Archaeology
    Faculty phone: 
    +372 737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • Institute of Estonian and General Linguistics
    Faculty phone: 
    +372 737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • Institute of Philosophy and Semiotics
    Faculty phone: 
    +372 737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, rooms 309–352, 51005 Tartu
  • Institute of Cultural Research
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • School of Theology and Religious Studies
    Faculty phone: 
    +372 737 5301
    Faculty address: 
    Ülikooli 18–310, 50090 Tartu
  • College of Foreign Languages and Cultures
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • Viljandi Culture Academy
    Faculty phone: 
    +372 435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
Faculty of Social Sciences
Faculty phone: 
+372 737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • Dean's Office
    Faculty phone: 
    + 372 737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Institute of Education
    Faculty phone: 
    +372 737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte Institute of Political Studies
    Faculty phone: 
    +372 737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • School of Economics and Business Administration
    Faculty phone: 
    +372 737 6310
    Faculty address: 
    Narva mnt 18, 51009 Tartu
  • Institute of Psychology
    Faculty phone: 
    +372 737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • School of Law
    Faculty phone: 
    +372 737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • Institute of Social Studies
    Faculty phone: 
    +372 737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva College
    Faculty phone: 
    +372 740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu College
    Faculty phone: 
    +372 445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
Faculty of Medicine
Faculty phone: 
+372 737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • Dean's Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • Institute of Biomedicine and Translational Medicine
    Faculty phone: 
    +372 737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • Institute of Pharmacy
    Faculty phone: 
    +372 737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • Institute of Dentistry
    Faculty phone: 
    +372 731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • Institute of Clinical Medicine
    Faculty phone: 
    +372 737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • Institute of Family Medicine and Public Health
    Faculty phone: 
    +372 737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • Institute of Sport Sciences and Physiotherapy
    Faculty phone: 
    +372 737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
Faculty of Science and Technology
Faculty phone: 
+372 737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51014 Tartu
  • Dean's Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • Institute of Computer Science
    Faculty phone: 
    +372 737 5445
    Faculty address: 
    Narva mnt 18, 51009 Tartu
  • Estonian Marine Institute
    Faculty phone: 
    +372 671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • Institute of Physics
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • Institute of Chemistry
    Faculty phone: 
    +372 737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • Institute of Mathematics and Statistics
    Faculty phone: 
    +372 737 5860
    Faculty address: 
    Narva mnt 18, 51009 Tartu
  • Institute of Molecular and Cell Biology
    Faculty phone: 
    +372 737 5027
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu Observatory
    Faculty phone: 
    +372 737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • Institute of Technology
    Faculty phone: 
    +372 737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • Institute of Ecology and Earth Sciences
    Faculty phone: 
    +372 737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Institutions
  • Library
    Faculty phone: 
    +372 737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • Youth Academy
    Faculty phone: 
    +372 737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • Institute of Genomics
    Faculty phone: 
    +372 737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • Museum
    Faculty phone: 
    +372 737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • University of Tartu Natural History Museum and Botanical Garden
    Faculty phone: 
    +372 737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Support Units
  • Administrative Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • Centre for Entrepreneurship and Innovation
    Faculty phone: 
    +372 737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III floor, 51003 Tartu
  • University Office in Tallinn
    Faculty phone: 
    +372 737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • Estates Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • Finance Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • Grant Office
    Faculty phone: 
    +372 737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III floor, 51003 Tartu
  • Information Technology Office
    Faculty phone: 
    +372 737 6000, IT-help: +372 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • Human Resources Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, rooms 302 and 304, 50090 Tartu
  • Internal Audit Office
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-244, 51005 Tartu
  • Marketing and Communication Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, rooms 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • Office of Academic Affairs
    Faculty phone: 
    +372 737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • Procurement Office
    Faculty phone: 
    +372 737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • Rector's Strategy Office
    Faculty phone: 
    +372 737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • Student Council
    Faculty phone: 
    +372 737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
  • University of Tartu Press
    Faculty phone: 
    +372 737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
Other Units
  • University of Tartu Academic Sports Club
    Faculty phone: 
    +372 737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • Tartu Student Village
    Faculty phone: 
    +372 740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • Tartu Students’ Club
    Faculty phone: 
    +372 730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, 51010 Tartu
  • Tartu University Hospital
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • University of Tartu Foundation
    Faculty phone: 
    +372 737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • View all other units

2016

PhD thesis

Liis Leitsalu
Time and place: Monday, December 5
th 2016 at 14:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis: „Communicating genomic research results to population-based biobank participants
(“Genoomsete teadustöötulemuste tagasiside populatsioonipõhise biopanga geenidoonoritele”)

Abstract
Curriculum: Gene Technology
Speciality: Gene Technology
Supervisors: Professor Andres Metspalu, IMCB and Dr Pauline Ng, Singapore Genome Institute
Opponent:  Professor Helena Kääriäinen, National Institute for Health and Welfare, Finland

 

Stoyan Tankov
Time and place: Friday, December 2
nd 2016 at 10:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis: „Random walks in the stringent response
(“Juhukõnnid translatsioonis ”)

Abstract
Curriculum: Gene Technology
Speciality: Gene Technology
Supervisors: Professor Tanel Tenson and Senior Research Fellow Vasili Hauryiliuk, Institute of Technology
Opponent:  Dr Andrey L. Konevega, Ph.D., Kurchatov Institute of Atomic Energy, Russia



Hedvig Tamman
Time and place: Tuesday, October 18
th 2016 at 10:15 . a. kell 10.15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis: "The GraTA toxin-antitoxin system of Pseudomonas putida: regulation and role in stress tolerance"
("Pseudomonas putida toksiin-antitoksiin süsteem GraTA: regulatsioon ja osalus stressitaluvuses")

Abstract
Curriculum: Molecular and Cell Biology
Speciality: Genetics
Supervisor: Senior Research Fellow Rita Hõrak, IMCB
Opponent:  Professor Laurence van Melderen, Universite libre de Bruxelles, Brussels, Belgium



Kadri Peil
Time and place: Tuesday, September 13
th 2016 at 10:15 . a. kell 10.15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis: „RNA polymerase II-dependent transcription elongation in Saccharomyces cerevisiae
(“RNA polümeraas II-sõltuva transkriptsiooni elongatsioon pagaripärmis Saccharomyces cerevisiae ”)

Abstract
Curriculum: Molecular and Cell Biology
Speciality: Cell Biology
Supervisor: Professor Arnold Kristjuhan, IMCB
Opponent:  Professor Ann Ehrenhofer-Murray, Humboldt University of Berlin, Germany



Janeli Viil
Time and place: Tuesday, August 30
th 2016 at 10:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis: „Studies on cellular and molecular mechanisms that drive normal and regenerative processes in the liver and pathological processes in Dupuytren’s contracture
(“Terve ja kahjustatud maksa regeneratsioonis ning Dupuytren´i kontraktuuri progressioonis osalevate rakuliste ja molekulaarsete mehhanismide uurimine”)

Abstract
Curriculum: Molecular and Cell Biology
Speciality: Cell Biology
Supervisor: Senior Research Fellow Viljar Jaks, IMCB
Opponent: Professor Dr. Robert P. Coppes, PhD, UMCG, University of Groningen, the Netherlands

 

Kristina Mäemets-Allas
Time and place: Friday, August 26
th 2016 at 10:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis: „Studies on cell growth promoting AKT signaling pathway - a promising anti-cancer drug target
(„Rakkude paljunemist soodustav AKT signaalirada kui potentsiaalne kasvajavastase ravi sihtmärk ”)

Abstract
Curriculum: Molecular and Cell Biology
Speciality: Cell Biology
Supervisor: Senior Research Fellow Viljar Jaks, IMCB
Opponent: Research Director Juha Tapio Klefström, PhD, Medical Faculty, University of Helsinki, Finland

 

Janely Pae
Time and place: Wednesday, August 24th 2016 at 10:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105

PhD thesis: „Translocation of cell-penetrating peptides across biological membranes and interactions with plasma membrane constituents
(„Rakku sisenevate peptiidide membraani läbimise mehhanismid ja interaktsioonid plasmamembraani komponentidega”)

Abstract
Speciality: Cell Biology
Curriculum: Molecular and Cell Biology
Supervisor: Professor Margus Pooga, Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu
Opponent: Director, Dr Sandrine Sagan, PhD, Laboratory of Biomolecules, UMR7203 CNRS-ENS-UPMC, Paris, France



Urmo Võsa
Time and place: Tuesday, August 23rd 2016 at 10:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, , Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis: „MicroRNAs in disease and health: aberrant regulation in lung cancer and association with genomic variation
(“MikroRNAde roll haiguste kujunemisel: aberratsioonid kopsuvähis ning seosed genoomse varieeruvusega”)  
Abstract 

Speciality: Molecular Biology
Curriculum: Molecular and Cell Biology
Supervisor: Senior Research Fellow Tarmo Annilo, Estonian Genome Center, University of Tartu
Opponent: Principal Research Associate Manlio Vinciguerra, PhD, Institute for Liver & Digestive Health, University College London, UK



Katrin Ruisu
Time and place: Monday, August 22nd 2016 at 10:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105

PhD thesis: “The role of RIC8A in mouse development and its function in cell-matrix adhesion and actin cytoskeletal organisation
(„RIC8A roll hiire arengus ja funktsioon rakk-maatriks adhesioonis ning aktiini tsütoskeleti organiseerimises”)
Abstract
 Speciality: Developmental Biology
Curriculum: Molecular and Cell Biology
Supervisor: Professor Margus Pooga and Research Fellow Tambet Tõnissoo, Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu
Opponent: Science Director, Professor, Pekka Lappalainen, PhD, Institute of Biotechnology, University of Helsinki, Finland



Helerin Margus
Time and place: Wednesday, June 15th 2016 at 10:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis: Characterization of cell-penetrating peptide/nucleic acid nanocomplexes and their cell-entry mechanisms
(“Rakku sisenevate peptiidi/nukleiinhappe komplekside kirjeldamine ja nende rakku sisenemise mehhanismid”) 
Abstract 
Speciality: Cell Biology
Curriculum: Molecular and Cell Biology
Supervisors: Professor Margus Pooga and Research Fellow Kärt Padari, IMCB
Opponent: Professor Ines Neundorf, Department of Chemistry, University of Cologne, Germany



Tiit Örd
Time and place: Monday, May 23rd 2016 at 10:15 in the Institute of Molecular and Cell Biology, University of Tartu, Riia 23B  lecture hall 105
PhD thesis:  “Functions and regulation of the mammalian pseudokinase TRIB3
(“Imetajate pseudokinaasi TRIB3 funktsioonid ja regulatsioon”)
Abstract
Speciality: Gene Technology
Curriculum: Gene Technology
Supervisors: Professor Jaanus Remme, IMCB and Senior Research Fellow Tõnis Örd, Estonian Biocentre
Opponent: Associate Professor Guillermo Velasco Diez, Madrid Complutense University, Spain

___

Master Thesis

 

Kristine Roos
Gestatsioondiabeet sisaldab endas vähemalt kahte tüüpi haigust – autoimmuunset ning insuliinresistentsusel põhinevat diabeeti
Gestational Diabetes Mellitus includes at least two types of diseases - autoimmune and insulinresistence -based diabetes
Juhendajad: professor Andres Metspalu, vanemteadur Kadri Haller- Kikkatalo
Oponent: teadur Triin Viltrop ( Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS)


Triin Truu
23S rRNA modifikatsioonide roll valgusünteesis
The role of 23S rRNA modifications in protein synthesis
Juhendaja: teadur Margus Leppik
Oponent: laborant Ülar Allas

Marianna Tampere
OGG1 inhibition as combination treatment for cancer therapy
DNA reparatsioonivalgu OGG1 inhibitsioon kui potensiaalne kasvajate kombineeritud ravi
Juhendajad: professor Thomas Helleday ( Karolinska Institute), järeldoktorandid Marjo-Riita Puumalainen ja Torkild Visnes ( Karolinska Institute), vanemteadur Viljar Jaks
Oponent: vanemteadur Ivar Ilves

Natalja Garber
23S rRNA tertsiaarse interaktsiooni piirkonna mutatsioonanalüüs
Mutagenesis analasys of the 23S rRNA tertiary interaction region
Juhendaja: teadur Margus Leppik
Oponent: teadur Heili Ilves

Anastassia Lenskaja
Passiivse suitsetamise mõju astma kujunemisel väikelastel
The effect of passive smoking on the manifestation of asthma in infants
Juhendajad: doktorant Berit Pilden-Sarv, vanemteadur Svetlane Sergejeva, doktorant Renata Melnikova
Oponent: tadur Kristi Huik

Carolin Falten
Suitsetamise mõju inimese perifeerse vere leukotsüütidele
Smoking-Induced Changes in Human Peripheral Blood Leukocytes
Juhendajad: doktorant Berit Pilden-Sarv, vanemteadur Svetlana Sergejeva
Oponent: vanemteadur Eva Žusinaite

Allan Tobi
CendR-peptiidiga suunatud terapeutiliste hõbeda nanoosakeste mõju eesnäärmekartsinoomi rakkudele
Effect of CendR-peptide Targeted Therapeutic Silver Nanoparticles on Prostate Cancer Cells
Juhendajad: laborispetsialist Anne-Mari Anton Willmore, külalisprofessor Tambet Teesalu, professor Margus Pooga
Oponent: vanemteadur Kalle Kilk

Lilian Leis
Guaniini nukleotiidivahetusfaktor RIC8 spermatogoonide spetsiifilise Stra8Cre;Ric8-/- konditsionaalse hiireliini tekitamine ning analüüs
The role of RIC8 in spermatogenesis and the generation of spermatogonia specific conditional Stra8Cre;Ric8-/- mouse strain
Juhendajad: teadur Tambet Tõnissoo, teadur Riho Meier
Oponent: teadur Pille Säälik

Agnes Rikk
Ketamiini antidepressiivne toime Wfs1-puudulikkusega hiirtel ja seos NMDA ja AMPA retseptorite ekspressiooniga
Antidepressant effect of ketamine in Wfs1-deficient mice and relation between NMDA and AMPA receptor expression
Juhendajad: teadur Silva Sütt, projektijuht Lilian Kadaja-Saarepuu, doktorant Alina Altpere
Oponent: doktorant Rutt Lilleoja

Marian Tarrend
Proinflammatoorsete tsütokiinide toime lihasrakkudele: transkriptsioonilised muutused ja nende seos sarkopeeniaga
The effect of proinflammatory cytokines in muscle cells: transcriptional changes and the relation to sarcopenia
Juhendajad: vanemteadur Lumme Kadaja, projektijuht Lilian Kadaja-Saarepuu
Oponent: vanemteadur Tamara Vorobjova

Sille Hausenberg
YbeY valgu toimemehhanismist rRNA ja ribosoomide metabolismis Escherichia coli’s
On the Mechanism of Action of YbeY in rRNA and Ribosome Metabolism in Escherichia coli
Juhendajad: teadur Ülo Maiväli, vanemteadur Arvi Jõers
Oponent: vanemteadur Reet Kurg

Maria Piirsalu
Lsamp geeni/valgu roll täiskasvanud hiire hipokampaalses neurogeneesis
The role of Lsamp gene/protein in adult mouse hippocampal neurogenesis
Juhendajad: vanemteadur Kersti Lilleväli, teadur Tabet Tõnissoo
Oponent: doktorant Epp Kaleviste

Mihkel Örd
G1-faasi tsükliinist sõltuva kinaasi kompleksi Cln2-Cdk1 substraatide valiku mehhanismid
Substrate recognition mechanisms of G1-phase cyclin-depdendent kinase complex Cln2-Cdk1
Juhendaja: professor Mart Loog
Oponent: vanemteadur Tiina Tamm

Ivo Kändla
Eesti ja Vietnami Osteogenesis Imperfecta patsientide COL1A1 ja COL1A2 geenide mutatsioonianalüüs
Mutational analysis of COL1A1 and COL1A2 genes in Estonian and Vietnames Osteogenesis Imperfecta patients
Juhendajad: lektor Raivo Raid, Lidiia Zhytnik ( MSc)
Oponent: doktorant Silva Kasela

Juri Juksar
Effects of integrin α3 and CD151 on cell-matrix and cell-cell adhesion in the skin
Integriin α3 ja CD151 mõju naha rakk-rakk ja rakk-maatriks adhesioonile
Juhendajad: vanemteadur Viljar Jaks, Arnoud Sonnenberg ( PhD) , Lisa te Molder ( MSc)
Oponent: doktorant Artjom Stepanjuk


Angelina Panenko
Escherichia coli ribosoomi biogeneesil osaleva RNA helikaasi CsdA substraadispetsiifika analüüs
Analysis of the substrate specificity of Escherichia coli RNA helicase CsdA in ribosome biogenesis
Juhendaja: vanemteadur Aivar Liiv
Oponent: doktorant Pavel Kudrin

Arina Lavrits
Trofoblasti rakuliini HTR-8/SVneo mikrovesiikulite ja eksosoomide sisenemine endomeetriumi rakuliinide RL95-2 ja HEC-1A rakkudesse
The uptake of trophoblast cell line derived microvesicles and exosomes by endometrial cell line HEC-1A and RL95-2 cells
Juhendajad: dotsent Sulev Ingerpuu, doktorant Mariann Koel
Oponent: doktorant Keiu Kask

Liisi Talas
Seenekoosluste tuvastamine jääajajärgsetest järve põhjasetetest 18S rDNA ja ITS2 ala järjestuste põhise meetodiga
Assessment of fungal diversity in post-glacial lake sediment by sequences of ITS2 and 18S rDNA region
Juhendaja: vanemteadur Veljo Kisand
Oponent: teadur Heidi Tamm

Matthias Mauch
The role of the Protein Kinase CKII in the life cycle of Human Papillomaviruses
Proteiinkinaas CK2-e roll inimese papilloomiviiruse elutsüklis
Juhendajad: professor Mart Ustav, doktorant Airiin Laaneväli, Mart Toots ( PhD)
Oponent: doktorant Mikk Puustusmaa

Ahto Salumets
EGF-i, IL1B, IL4 ja IL6 geeni seosed skisofreenia esmase psühhootilise episoodi ja prodroomsete sümptomitega
Association study between EGF, IL1B, IL4 and IL6 genes and schizophrenia`s first-episode psychosis and prodrome symptoms
Juhendajad: vanemteadur Kati Koido, teadur Tiit Nikopensius
Oponent: vanemassistent Ingrid Kalev

Marili Palover
Telomeeride pikkuste seosed DNA metülatsiooniga
Associations between telomere length and DNA methylation levels
Juhendajad: vanemteadur Lili Milani,  doktorant Silva Kasela
Oponent: programmeerija Tarmo Puurand

Anette Kalnapenkis
Naiste viljakusega seotud tunnuste geneetilised korrelatsioonid
Genetic correlations of traits associated with female fertility
Juhendajad: vanemteadur Reedik Mägi, spetsialist Triin Laisk-Podar
Oponent: teadur Reidar Andreson

Kadri Onemar
Tamme seemikute inokuleerimine suvitrühvli (Tuber aestivum) eostega
Inoculation of oak seedlings with summer truffle (Tuber aestivum) spores
Juhendajad: doktorant Evelin Otsing, vanemteadur Leho Tedersoo
Oponent: dotsent Rein Drenkhan

Anett Tähiste
Perekondliku hüperkolesteroleemiaga seotud regulatoorsete variantide identifitseerimine Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu geenidoonorite täisgenoomi järjestustest
Identifying familial hypercholesterolemia associated regulatory variants based on whole genome sequencing data of the Estonian Genome Center of the University of Tartu
Juhendajad: vanemteadur Tõnu Esko, doktorant Maris Alver
Oponent: teadur Olga Žilina

Helis Guske
Katioonpumpade uurimine Wfs1-puudulikkusega hiirte südames ja neerudes
Study of cation pumps in the hearts and kidneys of Wfs1-deficient mice
Juhendajad: teadur Siva Sütt, professor Ants Kurg, doktorant Alina Altpere
Oponent: doktorant Rando Porosk

Riho Remmelgas
Metsakultuuride kahjurputukad kui seenpatogeenide levitajad
Pathogenic fungi spreaded by dangerous forest plantation pests
Juhendajad: vanemteadur Leho Tedersoo, dotsent Rein Drenkhan
Oponent: doktorant Kaire Loit

Adele Puusalu
Batrachochytrium dendrobatidis ja teised kahepaiksetel esinevad patogeensed seened ning nende levik Eestis
Occurrence and distribution of Batrachochytrium dendrobatidis and other amphibian pathogenic fungi in Estonia
Juhendajad: vanemteadur Leho Tedersoo, teadur Riinu Rannap
Oponent: teadur Tuul Sepp

Kreete Lüll
Harvade variantide analüüs polütsüstiliste munasarjade sündroomiga seotud geneetiliste variantide tuvastamiseks
Rare variant analysis to find genetic variants associated with polycystic ovary syndrome
Juhendaja: vanemteadur Reedik Mägi
Oponent: vanemteadur Tõnis Org

Mihkel Vaher
Bakteritüvede tuvastamine sekveneerimise toorlugemitest kindla pikkusega oligomeeride abil
Identifying bacterial strains from unassembled sequencing reads using fixedlength oligomers
Juhendaja: doktorant Märt Roosaare
Oponent: teadur Radko Avi

Kelli Grand
Funktsioonikaoga mutatsioonide analüüs 2300 inimese genoomi ja terviseandmete põhjal
Analysing loss-of-function mutations by pairing 2300 whole genomes with electronic health records
Juhendajad: vanemteadur Lili Milani, professor Pärt Peterson
Oponent: teadur Radko Avi

Hanna Rein
TaqMan tehnoloogia põhine metülatsioonimustri tuvastamine enneaegselt vananeva immuunsüsteemi monitoorimiseks
TaqMan technology based methylation pattern analysis to monitore premature immune system aging
Juhendajad: vanemteadur Kai Kisand, vanemteadur Lili Milani
Oponent: teadur Kaili Anier

Timo Tõnis Sikka
Immuunoglobuliin G glükosüleerimist mõjutavad DNA variatsioonid Eesti populatsioonis
The role of genetic variants on immunoglobulin G glycosylation in Estonian population
Juhendaja: vanemteadur Tõnus Esko
Oponent: programmeerija Tarmo Puurand

Kaisa Aruaas
Endometrioosi harvade ja sagedaste variantide ülegenoomsed assotsiatsiooniuuringud Eesti populatsioonis
Genome-Wide Association Study to find common and rare genetic variants for endometriosis in Estonian population
Juhendaja: vanemteadur Reedik Mägi
Oponent: vanemteadur Kristiina Rull

Liisbeth Kose
Pseudomonas putida füsioloogilise seisundi ja regulaatori Fis mõju GacS/GacA süsteemi alumiste geenide transkriptsioonile
The effect of physiology of Pseudomonas putida and Fis on the transcription of lower genes in GacS/GacA system
Juhendaja: dotsent Riho Teras
Oponent: teadur Margus Leppik

Triin Korb
Biodegradatiivse potentsiaaliga mikroobikooslused Eesti graptoargilliidist
Microbial consortia with biodegrading potential from Estonian graptolite argillit.
Juhendaja: teadur Anne Menert
Oponent: vanemteadur Kaja Orupõld

Julia Bokajeva
Inimese X kromosoomi aberratsioonide mõju X kromosoomi inaktivatsiooni kallutatusele
The influence of human X chromosomal aberrations on skewing of X chromosome inactivation
Juhendajad: professor Ants Kurg, Olga Tšuiko ( MSc)
Oponent: teadur Marina Grigorova

Katre Teearu
Genetic abnormalities in premature ovarian failure patients
Geneetilised aberratsioonid enneaegse ovariaalpuudulikkusega patsientidel
Juhendajad: professor Ants Kurg, teadur Masoud Zamani Esteki ( Leuveni Katoliku Ülikool)
Oponent: Triin Laisk-Podar

Oksana Gerulis
Melanoomi antigeeni türosinaasi vastase antikeha internaliseerumismehhanismide uurimine
Investigation of internalization mechanisms of anti-melanoma antigen tyrosinase antibody
Juhendaja: Nele Jaanson ( MSc)
Oponent: doktorant Krista Freimann

Diana Nõmmemees
Vanemaspetsiifiline geeniekspressioon inimese platsentas
Monoallelic parent-of-origin gene expression in human placenta
Juhendaja: professor Maris Laan
Oponent: teadur Reidar Andreson

Mona Teppor
Vahetatud domeenidega alfaviirustes tekkinud kompensatoorsete mutatsioonide mõju uurimine
Studying the effects of compensatory mutations found in alphaviruses with swapped domains
Juhendaja: vanemteadur Eva Žusinaite
Oponent: Andres Männik, Icosagen AS

Madli Tamm
Kasvajaseoseliste mutatsioonide määramine kopsuvähiga uuritavate rakuvabast DNA-st
Detecting cancer related mutations in cell-free DNA of lung cancer patients
Juhendajad: vanemteadur Neeme Tõnisson, doktorant Mart Kals, labori juhataja Paula Ann Kivistik
Oponent: juhtivteadur Kaarel Krjutškov ( Tervisetehnoloogia Arendusekeskus AS)

Anna-Liisa Lorenz
Identifying common and rare variants in migraine genetic predisposition
Sagedased ning haruldased variandid migreeni geneetilises põhjuslikkuses
Juhendajad: vanemteadur Anneli Kolk, professor Andres Metspalu
Oponent: teadur Eve Õiglane-Šlik

Berit Kolk
Characterization of the 16p11.2 600 kb BP4-BP5 CNVs in adult population cohort
Kromosoomi piirkonna 16p11.2 BP4-BP5 600 kb koopiaarvu variatsioonide iseloomustus täiskasvanute populatsioonis
Juhendajad: teadur Katrin Männik, professor Andres Metspalu
Oponent: vanemteadur Kristiina Tembets


Anneli Aasamets
Levaani ja fruktooligosahhariidide süntees Pseudomonas syringae pv. tomato levaansukraasiga Lsc3
Synthesis of levan and fructooligosaccharides using levansucrase Lsc3 of Pseudomonas syringae pv. tomato
Juhendajad: dotsent Tiina Alamäe, teadur Triin Visnapuu
Oponent: vanemteadur Signe Adamberg

Kaarel Koitne
Stabiilsete k-meeride hulga valimine mitteinvasiivseks sünnieelseks testimiseks
Choosing a set of stable k-mers for Non-Invasive Prenatal Testing
Juhendaja: teadur Lauris Kaplinski
Oponent: teadur Anne Mari Roost ( Tervisetehnoloogia teadus- ja arenduskeskus)

Hindrek Teder
Evaluation of the possibility to detect fetal chromosome trisomies based on a defined set of single nucleotide polymorphisms for non-invasive prenatal testing
Mitte-invasiivse prenataalse skriiningu taustauuring – kas loote kromosoomi trisoomiaid on võimalik määrata ühenukleotiidsete polümorfismide valimiga?
Juhendajad: professor Ants Kurg, juhtivteadur Kaarel Krjutškov ( Tervisetehnoloogiate Arenduskeskus AS)
Oponent: Tõnis Tasa 

Silvia Jänes
Tõstetud pluss-puuri mõju endoplasmaatilise retiikulumi stressiga seotud geenide ekspressioonile Wfs1-puudulikkusega hiirtel
The effects of elevated plus-maze on endoplasmatic reticulum stress related genes in Wfs1-deficient mice
Juhendajad: teadur Silva Sütt, projektijuht Lilian Kadaja- Saarepuu, doktorant Alina Altpere
Oponent: doktorant Merle Mandel

Ants Tamme
EGF geeni ekspressioon amfetamiini manustamisel indutseeritud psühhoosi mudelis
Egf gene expression in the model of amphetamine induced psychosis
Juhendajad: teadur Jürgen Innos, vanemteadur Tiina Tamm, doktorant Taavi Vanaveski; doktorant Jane Narvik
Oponent: doktorant Antti Matvere

Victor Blokhin
SR-A retseptorite regulatsioon plasmiidse DNA transpordil PepFect ja NickFect tüüpi transportpeptiididega
Regulation of SR-A receptors` localization during pDNA transport with PF and NF type cell penetrating peptides
Juhendajad: professor Margus Pooga, tehnoloogia spetsialist Helerin Margus
Oponent: vanemteadur Kalle Kilk

Kerly Niinep

Varajase eluea stressi mõju epigeneetilistele modifitseerijatele
The effects of early life stress on epigenetic modifiers
Juhendajad: professor Anti Kalda, vanemteadur Neeme Tõnisson, teadur Kaili Anier
Oponent: vanemteadur Tarmo Annilo

Kaspar Reier

Ribosoomivalkude vahetus Escherichia coli rakkudes
Ribosome protein Exchange in Escherichia coli cells
Juhendajad: vanemteadur Aivar Liiv
Oponent: vanemteadur Arvi Jõers


Aivi Kaljuvee
Platsenta metüloomi profiil ja dünaamika raseduse esimeses pooles
The profile and dynamics of placental methylome during the first half of pregnancy
Juhendajad: professor Maris Laan, teadur Siim Sõber
Oponent: vanemteadur Lili Azin Milani