2014 | Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituut

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, ruumid 116–121, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116–121, 51005 Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51005 Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 309–352, 51005 Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090 Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409 Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu observatoorium
    Faculty phone: 
    737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • genoomika instituut
    Faculty phone: 
    737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Tugiüksused
  • ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus
    Faculty phone: 
    737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • grandikeskus
    Faculty phone: 
    737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • hankeosakond
    Faculty phone: 
    737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090 Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014 Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17–103, 51005 Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • SA Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a–106, Tartu

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, ruumid 116–121, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116–121, 51005 Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51005 Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 309–352, 51005 Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090 Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409 Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu observatoorium
    Faculty phone: 
    737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • genoomika instituut
    Faculty phone: 
    737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Tugiüksused
  • ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus
    Faculty phone: 
    737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • grandikeskus
    Faculty phone: 
    737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • hankeosakond
    Faculty phone: 
    737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090 Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014 Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17–103, 51005 Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • SA Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a–106, Tartu

2014

Julia Bokajeva
Kromosomaalne ebastabiilsus veise varajastes embrüotes
Chromosome instability in early bovine embryos
Juhendajad: Olga Tšuiko, MSc; Prof. Ants Kurg, TÜ MRI Biotehnoloogia õppetool
Oponent: Sirje Lulla, MSc; TÜ MRI, Arengubioloogia õppetool

Triin Edula
Raamjärjestamise programmide võrdlus eelnevalt kokkupandud genoomijärjestuste alusel
The comparison of scaffolding programs using previously assembled genome sequences
Juhendaja: Reidar Andreson, Tartu Ülikool, Molekulaar- ja rakubioloogia instituut, bioinformaatika õppetool, PhD.
Oponent: Mario Mitt, Tartu Ülikool, TÜ Eesti Geenivaramu, MSc

Kelli Grand
Loote DNA sekveneermine - uus ajastu sünnieelses diagnostikas
Fetal DNA Sequencing  - new era in prenatal diagnostics
Juhendaja: Lili Milani, PhD. TÜ Eesti Geenivaramu vanemteadur
Oponent: Kadri Rekker, MSc. TÜ arstiteaduskonna doktorant

Helis Guske
Na-pumba alaühikute ekspressiooni muutused Wfs1-puudulikkusega hiirte südames ja neerudes
Changes in the sodium pump subunit expressions in the hearts and kidneys of Wfs1-deficient mice
Juhendajad: Silva Sütt, PhD, (Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia osakond) ja professor Ants Kurg PhD (Tartu Ülikool, Molekulaar- ja rakubioloogia instituut, biotehnoloogia õppetool)
Oponent: Ceslava Kairane, PhD, TÜ, Arstiteaduskond, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, meditsiinilise biokeemia õppetool

Kaidi Kruuspan
Krimmitatarlaste, aasovikreeklaste ja lakkide emaliinide iseloomustamine võrdluses naaberpopulatsioonide ning keelesugulastega
Maternal lineages of Crimean Tatars, Azov Greeks and Laks within the context of their geographic and linguistic neighbours
Juhendajad: Monika Karmin, Eesti Biokeskuse erakorraline teadur, evolutsiooniline bioloogia, evolutsioonilise bioloogia töörühm, MSc.; Ene Metspalu, Eesti Biokeskuse vanemteadur, TÜMRI evolutsioonilise bioloogia õppetooli vanemteadur, PhD
Oponent:
Mari Nelis, Eesti Geenivaramu vanemteadur, PhD

Maarja Lepamets
Oligomeeridel põhinevate bioinformaatiliste meetodite kasutamine bakterite määramiseks sekveneerimislugemites
Oligomer-based bioinformatic methods for identifying bacteria from sequencing reads
Juhendaja: Lauris Kaplinski, PhD, TÜ, MRI, bioinformaatika õppetool
Oponent: Siim Sõber, PhD, TÜMRI, biotehnoloogia õppetool, inimese molekulaargeneetika uurimisgrupp

Dmitri Lomovski
Identse päritolu hindamine GERMLINE tarkvaraga Saami populatsiooni kuuluvate indiviidide näitel
Estimating identity by descent with GERMLINE software in individuals from the Saami population
Juhendaja: Anne-Mai Ilumäe, TÜMRI evolutsioonilise bioloogia õppetooli doktorant ja Eesti Biokeskuse erakorraline nooremteadur, MSc; Georgi Hudjašov, Eesti Biokeskuse evolutsioonilise bioloogia töögrupi erakorraline teadur, PhD
Oponent: Toomas Haller, TÜ EGV vanemteadur, PhD

Diana Nõmmemees
Annexin A5 geeni promootori haplotüüpide seos korduva raseduse katkemisega Eesti ja Taani naistel
Annexin A5 gene promoter haplotype association with recurrent miscarriage in Estonian and Danish population
Juhendaja: Liina Nagirnaja, PhD, TÜ MRI inimese molekulaargeneetika teadur
Oponent: Merli Saare, ReproTAK ja TÜ Arstiteaduskond

Kadri Onemar
Eksoomi sekveneerimise rakendamine kliinilises praktikas 11 haigusjuhtumi näitel
Diagnostic exome sequencing in 11 patients with neurodevelopmental disorders
Juhendajad:  Margit Nõukas, MSc, doktorant, Biotehnoloogia õppetool, spetsialist TÜ EGV; Ants Kurg, PhD molekulaarse biotehnoloogia professor Biotehnoloogia õppetool, TÜMRI
Oponent: Mikk Eelmets, MSc, programmeerija Bioinformaatika õppetool, TÜMRI

Carmen-Kristiina Parik
Astmaga seotud DNA metülatsiooni muutused veres
DNA methylation changes in peripheral blood related to asthma
Juhendaja: Lili Azin Milani, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Geenivaramu, Sekveneerimise ja genotüpiseerimise tuumiklabori juhataja; vanemteadur
Kaasjuhendaja: Silva Kasela, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Geenivaramu, spetsialist; doktoriõpe (PhD)
Oponent: Rain Jõgi, SA Tartu Ülikooli Kliinikum; Kopsukliiniku juhataja

Hanna Rein
Narkolepsia kui komplekshaiguse geneetilised aspektid
Genetic aspects of narcolepsy as a complex disease
Juhendaja: MSc Maris Teder-Laving (TÜ EGV, molekulaarne biomeditsiin, teadur)
Kaasjuhendaja: professor Andres Metspalu (TÜ, MRI, biotehnoloogia õppetool, EGV direktor)

Oponent: teadur Tiina Kahre (TÜ Kliinikumi Ühendlabori Geneetikakeskus, arst; 
TÜ Arstiteaduskond, Lastekliinik, pediaatria õppetool)

Marju Bani
Rahutute jalgade sündroomi patofüsioloogiast ja geneetilistest aspektidest
Patophysiological and Genetic Aspects of Restless Legs Syndrome (RLS)
Juhendajad: Maris Teder-Laving, MSc,  TÜ Eesti Geenivaramu, teadur; professor Andres Metspalu, MD, PhD, Tartu Ülikool, Molekulaar-ja Rakubioloogia instituut,
Biotehnoloogia õppetool
Oponent: Silja Virolainen, MD, Tartu Ülikool, doktorant arstiteaduskonnnas

Freddy Lättekivi
Liposarkoomi genoomipiirkondade sekveneerimine
Targeted sequencing of a liposarcoma genome
Juhendajad: TÜ Arstiteaduskonna bio- ja siirdemeditsiini instituudi patofüsioloogia osakonna teadur Ene Reimann, PhD ja TÜ MRI biotehnoloogia õppetooli molekulaarse biotehnoloogia professor Ants Kurg, PhD
Oponent: Silva Sütt, PhD, teadur, Füsioloogia instituut, TÜ, teadur ja assistent

Helen Kõpp
Erinevate ülegenoomseid andmestikke interpreteevitavate lahenduste analüüs ja nende rakendatavus Eesti personaalse tervishoiu süsteemis
Analysis of different interpreting tools for genomewide datasets and their applicability into Estonian personal health care system
Juhendajad: Liis Leitsalu, MSc, Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu projektijuht; professor Andres Metspalu, Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu direktor
Oponent: Ene Reimann, PhD (neuroteadused), Tartu Ülikooli Bio- ja Siirdemeditsiini Instituut, patofüsioloogia osakond, kliinilise genoomika tuumiklabor, laborijuhataja

Kristiina Hein
Kolmanda põlvkonna sekveneerimistehnoloogiad
Third generation sequencing technologies
Juhendaja: prof. Ants Kurg, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituut, Molekulaarse biotehnoloogia uurimisgrupp, professor
Oponent: Ene Reimann, PhD, Kliinilise Genoomika tuumiklabori juhataja, Patofüsioloogia osakond, Bio- ja siirdemeditsiini instituut

Ahto Salumets
Skisofreenia ja IKBKE geeni vahelised seosed
Associations between IKBKE gene and schizophrenia
Juhendaja: Kati Koido, TÜ arstiteaduskond, bio- ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia osakond, vanemteadur, PhD
Kaasjuhendaja: Tiit Nikopensius, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituut, biotehnoloogia õppetool, TÜ Eesti Geenivaramu teadur, PhD
Oponent: Laura Kasak, TÜ MRI, biotehnoloogia õppetool, inimese molekulaargeneetika uurimisgrupp, spetsialist, MSc

Katre Teearu
Enneaegne ovariaalpuudulikkus ja selle geneetilised põhjused
Premature ovarian failure and its genetic causes
Juhendaja: professor Ants Kurg, PhD, TÜ MRI Biotehnoloogia õppetool
Oponent: Marina Grigorova, PhD, TÜ MRI inimese molekulaargeneetika labori teadur

Anett Tähiste
Geneetilistel markeritel põhinev südame isheemiatõve riski hindamine Eesti Geenivaramu kohordis
Risk estimation of coronary artery disease based on genetic markers in Estonian Genome Center cohort
Juhendajad: Maris Alver, MSc, doktorant, TÜMRI, spetsialist Eesti Geenivaramus, Biotehnoloogia õppetool; Kristi Läll, EGV spetsialist; Andres Metspalu, professor
Oponent: Siim Sõber, PhD, TÜMRI, teadur, biotehnoloogia õppetool, Inimese molekulaargeneetika töörühm

Riho Rokk
Psoriaasi assotsiatsiooniuuring eksoomikiibi andmete põhjal
Psoriasis association study based on exome array data
Juhendajad: Evelin Mihailov, MSc, Eesti Biokeskus; Tiit Nikopensius, PhD., Eesti Geenivaramu
Oponent: Tarmo Puurand, MSc, Tartu Ülikool, Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituut, Bioinformaatika õppetool

Kreete Lüll
Ülegenoomne assotsiatsiooniuuring polütsüstiliste munasarjade sündroomiga seotud geneetiliste variantide leidmiseks
Genome - Wide Association Study in order to find genetic variants for polycystic ovary syndrome
Juhendajad : Reedik Mägi, PhD. Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu
professor Andres Metspalu, MD, PhD, Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu
Oponendi nimi - Liina Nagirnaja, PhD, Tartu Ülikooli Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituut, teadur

Carolin Falten
Irc valkude mõju Saccharomyces cerevisiae spooride elumusele ja mitokondriaalse DNA stabiilsusele
Irc phenotype caused by mitochondrial proteins
Juhendaja: Tiina Sedman, PhD (LOMR üldise- ja mikroobibiokeemia õppetool, teadur)
Oponent: Allan Reinapae, MSc (LOMR rakubioloogia õppetool, kromatiini uurimisgrupp, doktorant)

Sille Hausenberg
Ribonukleaaside RNaas R ja YbeY rollist ribosoomide lagundamisel Escherichia coli's
On the Roles of Ribonucleases RNase R and YbeY in Ribosome Degradation in Escherichia coli
Juhendaja:  Ülo Maiväli, PhD, (Tehnoloogiainstituut, antibiootikumide töörühm, teadur)
Oponent: Margus Leppik, PhD (LOMR molekulaarbioloogia õppetool, laborant)

Daniel Hendrikson
Vähi antigeenide MAGE-A4 ja MAGE-A10 puhastamine ja kasutamine melanoomi biomarkeritena
Cancer Antigens MAGE-A4 and MAGE-A10 as Biomarkers in Melanoma Patients
Juhendaja: Reet Kurg, PhD (Tehnoloogiainstituut, interaktsioonide töörühm, vanemteadur)
Oponent: Sandra Koit, MSc (Tehnoloogiainstituut, DNA replikatsiooni regulatsiooni töörühm, doktorant)

Henri Ingelman
Katsetingimuste mõju persistorite esinemissagedusele Escherichia coli's
The effect of growth conditions on the levels of persisters in Escherichia coli
Juhendaja: Niilo Kaldalu, PhD (Tehnoloogiainstituut, antibiootikumide töörühm, vanemteadur)
Oponent: Hedvig Tamman, MSc (LOMR geneetika õppetool, mikroobigeneetika uurimisgrupp, doktorant)

Markus Lippus
Uropatogeense Escherichia coli tüve CFT073 tundlikus vereseerumile
The sensitivity of uropathogenic E. coli strain CFT073 to human blood serum
Juhendaja: Marta Putrinš, PhD (Tehnoloogiainstituut, antibiootikumide töörühm, teadur)
Oponent: Uku Haljasorg, MSc (Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, Biomeditsiini osakond, Molekulaarpatoloogia uurimisgrupp, laborispetsialist)

Paula Salme Sandrak
Termotolerantse mikroorganismi mitokondriaalse DNA polümeraasi puhastamine
Purification of a thermotolerant microorganism's mitochondrial DNA polymerase
Juhendaja: Juhan Sedman, knd. biol. (LOMR üldise- ja mikroobibiokeemia õppetool, professor)
Oponent: Triinu Visnapuu, PhD (LOMR geneetika õppetool, mikroobsete valkude ja mikroobide metabolismi uurimisgrupp, teadur)

Aleksander Tali
CsrA valgu ja ribonukleaaside osast toksiini-antitoksiini mRNA-de lagundamisel
Effect of CsrA protein and ribonucleases on degradation of toxin-antitoxin mRNA in E. coli
Juhendajad: Niilo Kaldalu, PhD (Tehnoloogiainstituut, antibiootikumide töörühm, vanemteadur); Toomas Mets, MSc (Tehnoloogiainstituut, antibiootikumide töörühm, doktorant)
Oponent: Kadi Ainsaar, MSc (LOMR geneetika õppetool, mikroobigeneetika uurimisgrupp, doktorant)

Mona Teppor
Alfaviiruste replikaasi kompleksi struktuuri uurimine valkude homoloogsete domeenide vahetamisega
Studying the structure of the alphaviral replicase complex by homologous domain swapping
Juhendaja:Eva Žusinaite, MD, DSc (Tehnoloogiainstituut, RNA viiruste töörühm, vanemteadur); Aleksei Lulla, TÜTI, teadur
Oponent: Meelis Kadaja, PhD (Icosagen AS, teadusdirektor)

Siim Uhtjärv
NickFect 51 uued analoogid plasmiidse DNA transportimiseks rakku
New NickFect 51 analogues for the delivery of plasmid DNA inside the cell
Juhendajad: Piret Arukuusk, PhD (Tehnoloogiainstituut, Molekulaarse biotehnoloogia labor, teadur); Ülo Langel, PhD (Tehnoloogiainstituut, Molekulaarse biotehnoloogia labor, professor)
Oponent: Aigar Ottas, MSc (Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, Meditsiinilise biokeemia õppetool, spetsialist)

Ragnar Viikoja
β-glükosidaaside transglükosüleerimise produktide mõju tsellulaas Cel7A aktiivsusele
The impact of β-glucosidase transglycosylation products to the activity of cellulase Cel7A
Juhendajad: Riin Kont, MSc (üldise- ja mikroobibiokeemia õppetool, doktorant); Priit Väljamäe, PhD (üldise- ja mikroobibiokeemia õppetool, dotsent)
Oponent: Rainis Venta, MSc (Tehnoloogiainstituut, Proteiinkinaaside labor, doktorant)

Kristel Toppi

Kultiveeritavad bakterid kartuli mädanikus
Culturable bacteria in potato soft rot
Juhendaja: Viia Kõiv, TÜMRI, Geneetika õppetool, spetsialist
Oponent: Veiko Voolaid, TÜTI, Msc

Kadri Mardo
Pseudomonas syringae pv. tomato levaansukraasi Lsc2 iseloomustamine, inaktiivsete mutantide konstrueerimine ja võrdlus Lsc3 valguga
Characterization of levansucrase Lsc2 from Pseudomonas syringae pv. tomato, construction of its active site mutants and comparison with Lsc3 protein
Juhendaja: TÜMRI dotsent Tiina Alamäe, biol. kand., TÜMRI doktorant Karin Mardo, magister
Oponent: Andres Ainelo, TÜMRI, Maia Kivisaare grupp, doktorant, magister

Kaarel Koitne
Regulaatorvalkude FlhDC ja RsmA mõju Pectobacterium wasabiae SCC3193 virulentsusele
The regulatory effect of FlhDC and RsmA on the virulence of Pectobacterium wasabiae SCC3193
Juhendaja: Viia Kõiv, TÜMRI, Geneetika õppetool, spetsialist
Oponent: Vallo Varik, TÜTI, Msc

Kadri Torp
Ribosooomide variatsioonid ja seos antibiootikumide tundlikkusega
Variations of ribosomes and their relation with antibiotic resistance
Juhendajad: Jaanus Remme, TÜMRI professor, Kai Virumäe, Icosagen AS, MSc
Oponent: Carmen Juks, TÜMRI Rakubioloogia õppetool, MSc

Natalja Garber
Kimäärse pseudouridiini süntaasi spetsiifika iseloomustamine
Characterization of the specificity of the chimeric pseudouridine synthase
Juhendaja: Margus Leppik; TÜMRI, molekulaarbioloogia õppetool; PhD
Oponent: Ilja Gaidutšik; TÜMRI, Üldse- ja mikroobibiokeemia õppetool; Juhan Sedmani grupp; MSc

Triin Truu
Eschericia coli 23S rRNA domeeni V modifikatsioonide tähtsusest
On the importance of modifications in Escherichia coli 23S rRNA domain V
Juhendaja: Aivar Liiv PhD., TÜMRI, Molekulaarbioloogia õppetool
Oponent: Andres Ainelo MSc, Tartu Ülikool, Molekulaar ja Rakubioloogia Instituut, Geneetika õppetool

Angelina Kulikovitš
Escherichia coli RNA helikaasi CsdA eraldamine ning selle ATPaasse aktiivsuse iseloomustamine
Purification of Escherichia coli RNA helicase CsdA and characterization of its ATPase activity
Juhendaja: Aivar Liiv PhD., TÜMRI, Molekulaarbioloogia õppetool
Oponent: Ülar Allas, Ph. D, TÜTI

Kaspar Reier
Vabanemisfaktorite RF1 ja RF2 lüliti lingu interaktsioonid pseudouridiinidega ribosoomi 23S rRNA heeliksis 69
Release factor RF1 and RF2 switch loop interactions with pseudouridines in ribosome 23S rRNA helix 69
Juhendaja: Aivar Liiv PhD., TÜMRI, Molekulaarbioloogia õppetool
Oponent: Vallo Varik, TÜTI, spetsialist, MSc

Liisbeth Kose
Pectobacterium wasabiae tüve SCC3193 fis negatiivse mutandi konstrueerimine ja iseloomustamine
Isolation of fis negative mutant and characterization of its role in expresson of plant cell wall degrading enzymes and virulence in Pectobacterium wasabiae
Juhendaja: Andres Mäe; PhD; TÜMRI dotsent; Geneetika õppetool
Oponent: Hanna Moor, TÜMRI doktorant, MSc, Geneetika õppetool

Marge Arge
NER-i valkude osa homoloogilise rekombinatsiooni toimumisel Pseudomonas putida kromosoomis
Effects of NER proteins to homologous recombination in the chromosome of Pseudomonas putida
Juhendajad: Julia Sidorenko, TÜMRI, Geneetika õppetool; MSc ja Prof.  Maia Kivisaar ,TÜMRI, Geneetika õppetool
Oponent: Triinu Visnapuu, PhD, TÜMRI, Geneetika õppetool

Johanna Elmik
Pseudomonas putida glutamiini süntetaaside osalus mutatsiooniprotsessides
Involvement of glutamine synthetases in mutational processes in Pseudomonas putida
Juhendajad: Maia Kivisaar, PhD, TÜMRI professor, Geneetika õppetool;Mari Tagel, TÜMRI magistrant (BSc)
Oponent: Vallo Varik, TÜTI, Tanel Tensoni töögrupp, MSc

Anastassia Lenskaja
Alkaani hüdroksülaasi, AlkB, mitmekesisus Läänemere bakterites
The diversity of alkane hydroxylase, AlkB, in the Baltic Sea bacterial community
Juhendaja: Signe Viggor, PhD, TÜMRI teadur. Geneetika õppetool
Oponent: Tatjana Jatsenko, TÜMRI doktorant,

Heili Anni
Ribosoomivalkude (L31/L36) paraloogide iseloomustamine Escherichia colis
Paralogous ribosomal proteins L31/L36 and their characterization in Escherichia coli
Juhendajad: Margus Leppik PhD, TÜMRI  molekulaarbioloogia õppetooli laborant, Kai Virumäe MSc, Icosagen AS
Oponent: Kärt Ukkivi; TÜMRI doktorant, Geneetika õppetool

Martin Kala
Transkriptsioonifaktori ATF4 seosed kaltsitoniini perekonna geenide CALCB ja ADM2   ekspressiooni regulatsiooniga imetajarakus
The effects of ATF4 on the regulation of calcitonin family genes CALCB and ADM2 in mammalian cells
Juhendajad: Tiit Örd, TÜMRI doktorant (MSc), Jaanus Remme, PhD, TÜMRI molekulaarbioloogia õppetooli professor
Oponent: Karl Mumm, doktorant (MSc), TÜMRI,  Geneetika õppetool

Kaspar Eigi
LGR5 ja kasvajaseoselised signaalirajad
LGR5 and cancer associated signaling pathways
Juhendajad: Kristina Mäemets-Allas, MSc, TÜ MRI, rakubioloogia õppetool; Viljar Jaks, PhD TÜ MRI, rakubioloogia õppetool, vanemteadur
Oponent: Fred Väärtnõu, MSc, TÜ MRI, arengubioloogia õppetool,tehnoloogia spetsialist

Jaanus End
Drd1a ekspressioon kana (Gallus gallus domesticus) otsajus
The expression of Drd1a in the brain of domestic chick (Gallus gallus domesticus)
Juhendajad: Kersti Lilleväli, PhD, TÜ, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia õppetool; Triin Tekko, MSc
Oponent: Egon Urgard, TÜ MRI, biotehnoloogia õppetool

Marite Ehrlich
Mentooli ainevahetuslike toimete analüüs WFS1-puudulikel hiirtel
Metabolic effects of menthol analysis of WFS1-deficient mice
Juhendajad: Marilin Ivask, MSc, TÜ, Bio- ja siirdemeditsiini Instituut, patofüsioloogia osakond; Sulev Kõks, PhD, TÜ,Bio- ja siirdemeditsiini Instituut, patofüsioloogia osakond, professor; Margus Pooga, PhD, TÜ MRI, arengubioloogia õppetool, professor
Oponent: Rando Porosk, MSc, TÜ arstiteaduskond, Bio- ja siirdemeditsiini Instituut, meditsiinilise biokeemia õppetool

Juri Juksar
Rakkude kasvutihedus maatriksi metalloproteinaaside ekspressiooni reguleeriva faktorina
The regulation of matrix metalloproteinase expression in lung adenocarcinoma cells
Juhendajad: Viljar Jaks, PhD, TÜ MRI, vanemteadur, Denis Belitškin, MSc,  Cancer Cell Circuitry Laboratory, Translational Cancer Biology Research Program, Institute of Biomedicine, Biomedicum Helsinki, University of Helsinki
Oponent: Lilian Kadaja-Saarepuu, PhD, TÜ Biomeditsiini ja biotehnoloogia doktorikool, projektijuht

Silvia Jänes
Endoplasmaatilise retiikulumi stressi geenide seos suurenenud ärevusega Wfs1-puudulikkusega hiirtel
The linkage between endoplasmatic reticulum stress genes and Wfs1-deficient mice with increased anxiety
Juhendajad: Silva Sütt, Ph.D, TÜ, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia osakond, füsioloogia teadur ja assistent; Lilian Kadaja-Saarepuu, Ph.D, TÜ MRI, Biotehnoloogia ja biomeditsiini doktorikooli projektijuht
Oponent: Ele Prans, MSc, TÜ Bio- ja siirdemeditsiini instituut, patofüsioloogia osakond, patofüsioloogia teadur

Arina Lavrits
Trofoblasti rakuliini JAR rakkude poolt toodetud laminiinide 111 ja 511 sekretsioon ning rakuvälise maatriksi moodustamine
The secretion of laminins 111 and 511 from choriocarcinoma cell line JAR and the formation of ECM
Juhendaja: Sulev Ingerpuu, PhD, TÜ MRI, rakubioloogia õppetool, dotsent
Oponent: Katrin Ruisu, MSc, TÜ MRI, arengubioloogia õppetool, doktorant

Kirstin Karis
Guaniini nukleotiidivahetusfaktor RIC8 roll hiire kortikogeneesis
The role of guanine nucleotide exchange factor RIC8 in mouse corticogenesis
Juhendajad: Tambet Tõnissoo, PhD, TÜ, TÜ MRI, Arengubioloogia õppetool; MSc Keiu Kask, TÜ MRI arengubioloogia õppetool, doktorant
Oponent: Martin Pook, MSc, TÜ MRI, rakubioloogia õppetool

Maria Piirsalu
LSAMP valgu võimalik osalus hipokampusega seotud neurogeneesis
Potential involvement of LSAMP protein in hippocampal neurogenesis
Juhendajad: Kersti Lilleväli, PhD,TÜ, Arstiteaduskond, Bio ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia õppetool, füsioloogia vanemteadur; Mari-Anne Philips, PhD TÜ, Arstiteaduskond, Bio ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia õppetool
Oponent: Jaanika Kärner, MSc, TÜ arstiteaduskond, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, biomeditsiini osakond, doktorant

Anni Rebane
Ektodüsplasiini ekspressioon punakõrv-ilukilpkonna Trachemys scripta arengus
Ectodysplasin Expression in the Development of Trachemys scripta
Juhendajad: Kersti Lilleväli, PhD, TÜ, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia õppetool, füsioloogia vanemteadur; Triin Tekko, MSc, TÜ, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia õppetool, doktorant
Oponent: Dmitri Lubenets, insener, TÜ MRI

Kristina Reinmets
Histoonide H3 ja H4 mutatsioonide mõju RNA polümeraas II sõltuvale transkriptsioonile pagaripärmis
The impact of histone H3 and H4 mutations on RNA polymerase II dependant transcription in baker's yeast
Juhendajad: Arnold Kristjuhan, PhD, TÜ MRI, rakubioloogia õppetool, kromatiini uurimisgrupp, vanemteadur; Signe Värv, PhD, järeldoktorantuur, Bergeni Ülikool
Oponent: Tanel Ilmjärv, MSc, TÜ MRI, geneetika õppetool, mikroobigeneetika uurimisgrupp, doktorant

Agnes Rikk
GABA-ergilise süsteemi geenide ekspressiooni muutused Wfs1-puudulikkusega hiirtel
Stress-related changes in expression of GABAergic system genes in Wfs1-deficient mice
Juhendajad: Silva Sütt, PhD, TÜ, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, füsioloogia osakond, füsioloogia assistent ja teadur; Lilian-Kadaja Saarepuu, PhD, TÜ MRI, biotehnoloogia ja biomeditsiini doktorikool, projektijuht
Oponent: Julia Maslovskaja MSc, TÜ, Bio- ja siirdemeditsiini instituut, biomeditsiini osakond, molekulaarpato-loogia uurimisgrupp, laborispetsialist

Roman Sõtšov
Metüültransferaas Set2 roll transkriptsiooni elongatsioonil pagaripärmis Saccharomyces cerevisiae
The role of methyltransferase Set2 in transcription elongation in budding yeast Saccharomyces cerevisiae
Juhendajad: Arnold Kristjuhan,  PhD, TÜ MRI, rakubioloogia õppetool, kromatiini uurimisgrupp, vanemteadur; Henel Sein, MSc,TÜ MRI, rakubioloogia õppetool, kromatiini uurimisgrupp, doktorant
Oponent: Liisi Võsa, MSc, TÜ Tehnoloogia-instituut, DNA viiruste grupp, doktorant

Marian Tarrend
Raku energeetilist seisundit reguleerivate geenide ekspressiooni hindamine reaalaja-PCR abil
Estimation of expression level of the genes regulating cellular energy state by real-time PCR
Juhendajad: Lumme Kadaja, PhD, TÜ arstiteaduskond, bio- ja siirdemeditsiini instituut, patofüsioloogia osakond, vanemteadur; Lilian Kadaja-Saarepuu, PhD,  TÜ MRI, biotehnoloogia ja biomeditsiini doktorikool projektijuht
Oponent: Kristina Mäemets-Allas, MSc, TÜ MRI doktorant

Herman Proosa
PepFectide nukleiinhapete nanokomplekside ultrastruktuuri kirjeldus transmissioonelektronmikroskoopiaga
Ultrastructure characterization of PepFect-nucleic acid nanocomplexes with transmission electron microscopy
Juhendajad: Carmen Juks, M.Sc, doktorant; Margus Pooga, Ph.D, TÜ MRI, arengubioloogia õppetool,  keemilise bioloogia professor
Oponent: Janeli Viil, MSc, TÜ MRI doktorant