2015 | Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituut

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, ruumid 116–121, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116–121, 51005 Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51005 Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 309–352, 51005 Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090 Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409 Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu observatoorium
    Faculty phone: 
    737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • genoomika instituut
    Faculty phone: 
    737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Tugiüksused
  • ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus
    Faculty phone: 
    737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • grandikeskus
    Faculty phone: 
    737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • hankeosakond
    Faculty phone: 
    737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090 Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014 Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17–103, 51005 Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • SA Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a–106, Tartu

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, ruumid 116–121, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116–121, 51005 Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51005 Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 309–352, 51005 Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090 Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409 Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu observatoorium
    Faculty phone: 
    737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • genoomika instituut
    Faculty phone: 
    737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Tugiüksused
  • ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus
    Faculty phone: 
    737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • grandikeskus
    Faculty phone: 
    737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • hankeosakond
    Faculty phone: 
    737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090 Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014 Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17–103, 51005 Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • SA Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a–106, Tartu

2015

Kati Metsla
Lsc3 valguga sünteesitud fruktooligosahhariidide puhastamine pärmitöötlusega
Purification of Lsc3-produced fructooligosaccharides by yeast treatment
Juhendajad: teadur Eerik Jõgi, dotsent Tiina Alamäe
Oponent: PhD Helen Udras (Tartu Tervishoiu Kõrgkool)

Märt Rannap
Inimese ja koduhiire replikatiivse CMG helikaasi subühikud Mcm4 ja Gins2 kui võimalikud rakutsükli kontrollkinaas Chk1 substraadid
The Mcm4 and Gins2 subunits of the replicative CMG helicase as possible substrates of the checkpoint kinase Chk1
Juhendajad: teadur Nele Tamberg, vanemteadur Ivar Ilves
Oponent: MSc Ervin Valk

Margot Saare
Varieeruvus, võimsus ja kvaliteet kvantitatiivses proteoomikas
Variability, power and quality in quantitative proteomics
Juhendajad: teadur Ülo Maiväli, teadur David William Schryer
Oponent: MSc Mari Tagel

Anett Kivihall
Reporterrakuliini loomine RSP in vivo uuringuteks
Design of reporter cell line for in vivo research of CPPs
Juhendajad: nooremteadur Kalle Pärn, vanemteadur Kaido Kurrikoff
Oponent: MSc Toomas Mets

Ustina Põnova
Tsirkuleeriva rakuvaba DNA kasutamine vähi biomarkerina
Use of circulating cell-free DNA as a cancer biomarker
Juhendaja: vanemteadur Tarmo Annilo
Oponent: MSc Hanno Roomere, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, Ühendlabor, Geneetikakeskuse laborispetsialist

Koit Aasumets
Mitokondriaalsete DNA-valk komplekside (nukleoidide) koosluse määramiseks vajalike eraldamisskeemide optimeerimine
Optimisation of Isolation Strategies to Determine the Composition of Mitochondrial DNA-Protein Complexes Termed Nucleoids
Juhendaja: dotsent Joachim Matthias Gerhold
Oponent: MSc Andres Ainelo

Roman Muzõtšin
Ric8-/- hiire embrüonaalsete tüvirakkude kirjeldamine rakk-maatriks adhesioonis
Description of Ric8-/- murine embryonic stem cells in cell-matrix adhesion processes
Juhendajad: teadur Riho Meier, MSc Katrin Ruisu
Oponent: MSc Janeli Viil

Erkki Kull
Alfaviiruste mittestruktuursete valkude vastu spetsiifiliste antikehade iseloomustamine Semliki Forest viiruse, Chikungunya viiruse ja O’nyong’nyong viiruse näitel
Characterization of antibodies against specific alphavirus non-structural proteins by the example of Semliki Forest virus, Chikungunya virus and O’nyong’nyong virus
Juhendaja: vanemteadur Eva Žusinaite
Oponent: MSc Kaspar Ratnik

Liis Rüütel
Kasvutingimuste mõju hariliku müürlooga (Arabidopsis thaliana) õhulõhede regulatsioonile
The effects of growth conditions on stomatal regulation of Arabidopsis thaliana
Juhendajad: nooremteadur Hanna Hõrak, MSc Pirko Jalakas
Oponent: MSc Annika Karusion

Louise Injarabian
UvrD ja geeni PP3681 poolt kodeeritud helikaasi roll mutatsiooniprotsessides bakteris Pseudomonas putida
Influence of UvrD and PP3681-encoded helicases in mutational processes in bacterium Pseudomonas putida
Juhendajad: MSc Kärt Ukkivi, professor Maia Kivisaar
Oponent: MSc Silva Lilleorg

Ingrem Metsik
Bakteripopulatsioonide evolutsioneerumine m-kresooli sisaldavas keskkonnas
Evolution of bacterial populations in m-cresol-containing environment
Juhendajad: professor Maia Kivisaar, MSc Tanel Ilmjärv
Oponent: MSc Toomas Mets

Magda Karakai
Stafülokokkide metitsilliin-resistentsus enneaegsete ja ajaliste vastsündinute emade rinnapiimas
Methicillin-resistant staphylococci in breast milk of mothers of preterm and term neonates
Juhendajad: spetsialist Hiie Soeorg, professor Jaanus Remme
Oponent: teadur Ülle Parm

Katlin Rikas
Toksiini-antitoksiini süsteemide ja neid kontrollivate geenide mõju Escherichia coli kasvule
The effect of toxin-antitoxin systems and the genes controlling their activity on the growth of Escherichia coli
Juhendaja: vanemteadur Niilo Kaldalu
Oponent: MSc Hedvig Tamman

Reti Anmann
Uropatogeense Escherichia coli seerumitolerantsuses osalevad faktorid
Factors that play role in blood serum tolerance of uropathogenic Escherichia coli
Juhendaja: teadur Marta Putrinš
Oponent: teadur Heili Ilves

Janne Aule
Mitteinvasiivne sünnieelne diagnostika – tänapäev ja tulevik
Noninvasive prenatal diagnostics - today and tomorrow
Juhendaja: professor Ants Kurg
Oponent: MSc Anne Mari Roost, Tervisetehnoloogiate teadus- ja arenduskeskus, teadur

Regina Maruste
Escherichia coli äratussignaali olemasolu erinevates bakteritüvedes
Escherichia coli signals that induce exiting from dormancy existence in different bacterial strains
Juhendaja: teadur Arvi Jõers
Oponent: MSc Rainis Venta

Mattis Jaama
Tiopuriinmetüültransferaasi geneetiliste markerite ülegenoomne assotsiatsiooniuuring
Genome-Wide Association Study for genetic markers of thiopurine methyltransferase
Juhendajad: vanemteadur Lili Milani, MSc Riin Tamm
Oponent: teadur Tarmo Mölder

Kadri Pajo
Prolüülendopeptidaasi roll neuronaalsete rakkude adhesioonimolekulide häirunud ekspressioonis ja selle analüüsi metoodikate hindamine neuroblastoomi SH-SY5Y rakuliinis
The role of prolyl endopeptidase in altered neuronal cells’ adhesion molecule expression and the evaluation of its analysis methods in neuroblastoma SH-SY5Y cell line
Juhendajad: vanemteadur Külli Jaako, teadur Mariliis Klaas
Oponent: MSc Keiu Kask

Kätlin Ahi
Võimalikud seosed IL22 geeni koopiaarvu variatsioonide ja vitiliigo kujunemise vahel
Potential role of IL22 copy number variation in pathogenesis of vitiligo
Juhendajad: teadur Ele Prans, teadur Olga Žilina
Oponent: teadur Silva Sütt

Mikk Tooming
Potentsiaalne veresoontelähedane tüvirakunišš Dupuytreni kontraktuuri koes
Blood vessels form putative stem cell niches in Dupuytren's contracture
Juhendaja: vanemteadur Viljar Jaks
Oponent: MSc Lidiia Zhytnik

Mari-Liis Süld
Pärmi Saccharomyces cerevisiae mitokondriaalse valgu Din7 deletsiooni mõju mitokondriaalsele DNA-le
Effect of yeast Saccharomyces cerevisiae mitochondrial protein Din7 deletion on the stability of mitochondrial DNA
Juhendaja: teadur Tiina Sedman
Oponent: MSc Henel Sein

Grete-Katariine Kuum
Preimplantatsiooniline geneetiline diagnostika
Preimplantation genetic diagnosis
Juhendaja: professor Ants Kurg
Oponent: MSc Triin Viltrop

Vlad-Julian Piljukov
Testsüsteem mitokondriaalse HMG-box valgu Gcf1 struktuuri analüüsiks
Test-system for the structural analysis of mitochondrial HMG-box protein Gcf1
Juhendaja: professor Juhan Sedman
Oponent: MSc Allan Reinapae

Kristiina Raja
OsTIR1 ja Utp5-AID* valke ekspresseeriva pagaripärmi tüve konstrueerimine
The construction of OsTIR1 and Utp5-AID* expressing S. cerevisiae strain
Juhendaja: vanemteadur Tiina Tamm
Oponent: MSc Kadri Peil

Heilike Toming
rRNA metüültransferaas WBSCR22 ja TRMT112 interaktsiooni uurimine imetaja rakkudes
Investigating rRNA methyltransferase WBSCR22 and TRMT112 interaction in mammalian cells
Juhendajad: MSc Kadri Õunap, vanemteadur Reet Kurg
Oponent: MSc Mikk Puustusmaa

Lehte Türk
Inimese papilloomiviiruse vastased vaktsiinid
Vaccines against Human Papillomavirus
Juhendajad: MSc Liisi Võsa, vanemteadur Reet Kurg
Oponent: teadur Liis Karo-Astover

Hans Vellama
PepFect14 in vivo transfektsiooniefektiivsuse hindamine hiire kopsus ja maksas laserkonfokaalmikroskoobiga
Evaluation of pDNA transfektsion with PepFect14 using Laser scanning confocal microscopy
Juhendaja: vanemteadur Kaido Kurrikoff
Oponent: spetsialist Egon Urgard
 

Lagle-Marie Tamm
Pseudomonas aeruginosa kui antibiootikumiresistentsuse siirutaja erinevate keskkondade vahel
P. aeruginosa as a Vector of Antibiotic Resistance between Environments
Juhendajad: nooremteadur Mailis Laht, vanemteadur Veljo Kisand
Oponent: teadur Viia Kõiv

Maare Mõttus
Development of new plant F-actin reporters by a split-tagging system
Uue reportersüsteemi loomine taimse filamentaarse aktiini visualiseerimiseks split-tagging süsteemi abil
Juhendaja: vanemteadur Yuh-Shuh Wang
Oponent: vanemteadur Heiti Paves, TTÜ

Anna-Maria Himma
Rasedusaegsete komplikatsioonide riskiga seonduvate geenide koopiaarvu varieeruvused
Copy number variations in complicated pregnancies
Juhendajad: MSc Laura Kasak, professor Maris Laan
Oponent: MSc Martin Sauk

Kerstin Peedosaar
MiR-146a ja miR-146b ekspressioon inimese primaarsetes bronhiaalsetes epiteelrakkudes
MiR-146a and miR-146b expression in human primary bronchial epithelial cells
Juhendajad: vanemteadur Ana Rebane, MSc Toomas Runnel, teadur Mariliis Klaas
Oponent: MSc Julia Maslovskaja

Pavel Volõnkin
Escherichia coli ribosoomi valkude L36A ja L36B tähtsusest translatsioonil
On the importance of the Escherichia coli ribosomal proteins L36A and L36B in translation
Juhendaja: vanemteadur Aivar Liiv
Oponent: teadur Ülar Allas

Birgit Marjak
Bakteriofaagi MS2 kattevalgu ja pseudouridiini süntaasi RluD hübriidvalgu konstrueerimine ja iseloomustamine
Construction and characterization of chimeric pseudouridine synthase containing MS2 coat protein and RluD catalytic domain
Juhendajad: teadur Margus Leppik
oponent: MSc Andrio Lahesaare

Sirli Luup
Kataboliitne repressioon Pectobacterium wasabiae tüve SCC3193 virulentsuses
Catabolite repression in Pectobacterium wasabiae SCC3193 virulence
Juhendajad: PhD Lee Põllumaa, dotsent Andres Mäe
Oponent: teadur Merike Jõesaar

Mirjam Tamme
Reportergeeni koespetsiifilise ekspressiooniga plasmiidi konstrueermine
Design of a Tissue specific plasmid
Juhendajad: teadur Liis Andresen, vanemteadur Kaido Kurrikoff
Oponent: spetsialist Mart Toots

Kadi Rõuk
Plasmiidi pG20 replikatsiooni initsiatsioon tüves Pseudomonas fluorescens PC20
Replication initiation of plasmid pG20 in Pseudomonas fluorescens strain PC20
Juhendajad: teadur Merike Jõesaar, vanemteadur Eve Vedler
Oponent: MSc Mailis Laht

Liis Mägi
Naisepoolne viljatus: geeniregulatsiooni roll endomeetriumi vastuvõtlikkuse kujunemisel
Female infertility: the role of gene regulation in achieving endometrial receptivity
Juhendajad: MSc Marina Suhorutšenko, MSc Margit Nõukas
Opoenent: MSc Tiina Drell, Tallinna Tehnikaülikooli doktorant

Kristi Reispass
Hüpotermia mõju antioksüdatiivsele süsteemile
The effects of hypothermia on the antioxidative system
Juhendajad: vanemteadur Hendrik Luuk, vanemteadur Kersti Lilleväli
Oponent: MSc Rando Porosk

Elin Madli Peets
PepFect14 vahendatud nukleiinhapete transport maksa rakkudesse geeni vaigistamiseks
PepFect14 mediated nucleic acid delivery into liver cells for gene silencing
Juhendajad: MSc Kadi-Liis Veiman, vanemteadur Kaido Kurrikoff
Oponent: MSc Helerin Margus

Timo Tõnis Sikka
CTNNA2 geenis paiknevate järjestusvariantide mõju elamustejanu kujunemisel
The role of genetic variants in CTNNA2 in the development of excitement-seeking
Juhendajad: vanemteadur Tõnu Esko, teadur Evelin Mihailov
Oponent: teadur Silja Laht

Anette Kalnapenkis
Tsirkadiaansete geenide funktsiooni uurimine, kasutades nende ekspressiooni mõjutavate kvantitatiivsete tunnuste lookuste seost metaboliitidega
Studying the functions of genes with circadian rhythm using their eQTL marker associations with NMR metabolites
Juhendajad: vanemteadur Reedik Mägi, MSc Eva Reinmaa, teadur Maris Teder-Laving
Oponent: programmeerija Tarmo Puurand

Riin Subi
Tuumori sfääride dissotseerimise protokolli optimeerimine läbivoolutsütomeetria jaoks ning transfektsiooni edukuse hindamine 3D mudelis nii kvalitatiivselt kui ka kvantitatiivselt
Dissociation protocol for flow cytometry analysis of multicellular tumor spheroids and evaluation of transfection efficiency qualitatively and quantitatively in tumor 3D model
Juhendajad: MSc Kristina Kiisholts, vanemteadur Kaido Kurrikoff
Oponent: MSc Kadri Toome

Elerin Toomik
Puidujäätmete komposti mikroobikoosluse kirjeldamine
Characterization of the microbiota of waste wood compost
Juhendajad: teadur Anne Menert, teadur Signe Viggor
Oponent: vanemteadur Kaja Orupõld (Eesti Maaülikool)

Piia Hurt
Nestin-cre;Ric8a konditsionaalse mutantse hiire (Mus musculus) kaasasündinud südame arengudefektid
Congenital heart defects of Nestin-cre;Ric8a conditional knock-out mice (Mus musculus)
Juhendaja: dotsent Raivo Raid
Oponent: MSc Kristina Mäemets-Allas

Kadri Seppa
Neurotrimini ja Obcam geenide alternatiivsete promootorite 1a ja 1b poolt algatatud transkriptsiooni kirjeldamine hiire ajus
Describing transcription of NTM and OBCAM genes initiated by the alternative promoters (1a and 1b) in the mouse brain
Juhendajad: vanemteadur Kersti Lilleväli, teadur Tambet Tõnissoo
Oponent: teadur Maarja Haugas

Tiina Kuura
Variantset luteiniseerivat hormooni määravate geneetiliste variantide seos mehepoolse idiopaatilise viljatusega ja luteiniseeriva hormooni tasemega seerumis
Association of the variant luteinizing hormone determining genetic variants with idiopatic male infertility and serum LH level
Juhendaja: teadur Marina Grigorova
Oponent: Tiina Kahre, MD ja PhD, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, Ühendlabor, Geneetikakeskuse molekulaardiagnostika labori juhataja

Kairi Koppel
Forkhead 1 transkriptsioonifaktori kodeeriva ala deletsiooniplasmiidide konstrueerimine
Construction of deletion plasmids of Forkhead 1 transcription factor coding gene
Juhendaja: MSc Allan Reinapae
Oponent: MSc Ilja Gaidutšik

Arno Pilvar
Y-kromosomaalse haplogrupi O2a alamharude esinemine India austroaasia keeli kõnelevatel rahvastel
Counting the most recent O2a-M95 male founders of Indian Austroasiatics
Juhendajad: MSc Monika Karmin, PhD Gyaneshwer Chaubey, vanemteadur Ene Metspalu
Oponent: MSc Mario Mitt

Greete Riimaa
Talje-puusa suhte olulisus metaboolsete haiguste riski ennustamisel
Waist to hip ratio as a predictor of a metabolic health
Juhendajad: vanemteadur Reedik Mägi
Oponent: MSc Anne-Mai Ilumäe

Jaan Vihalemm
Probiootilise Lactobacillus plantarum tüve genotüüpiliste markerite alusel disainitud praimerite sobilikkuse ja tüvespetsiifilisuse hindamine bioloogilistes proovides
Evaluation in biological samples, the eligibility and strain specificity of primers of probiotic Lactobacillus plantarum designed on the basis on phenotypic markers
Juhendajad: teadur Merle Rätsep, teadur Triinu Visnapuu
Oponent: spetsialist Eveli Kallas

Liisi Tarve
Chikungunya viiruse mittestruktuurse valgu nsP3 ja raku valgu CD2AP vahelise interaktsiooni uurimine
The study of interactions between Chikunguya virus nonstructural protein nsP3 and cell protein CD2AP
Juhendajad: professor Andres Merits, PhD Margus Varjak, MSc Margit Mutso
Retsensent: MSc Marit Orav

Taavi Põder
Chikungunya viiruse mittestruktuurse valgu nsP4 ekspressiooni uurimiseks kasutatavate konstruktide loomine ja analüüs rakukultuuris
Construction and characterization of replicon vectors that are necessary for the study of Chikungunya virus nonstructural protein 4
Juhendajad: professor Andres Merits, nooremteadur Sirle Saul
Retsensent: MSc Airiin Laaneväli

Toomas-Julius Lill
Proteiinkinaasi CK2a ja punase fluorestseeruva valgu TagRFP aktiivse liitvalgu tootmine bakteris
Production of protein kinase CK2a fusion protein with red fluorescent protein TagRFP in bacteria
Juhendajad: MSc Ganesh Babu Manoharan, PhD Asko Uri
Retsensent: MSc Viia Kõiv