Kaitsmisele tulevad bakalaureusetööd 2018 | Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituut

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, ruumid 116–121, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116–121, 51005 Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51005 Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 309–352, 51005 Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090 Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409 Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu observatoorium
    Faculty phone: 
    737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • genoomika instituut
    Faculty phone: 
    737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Tugiüksused
  • ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus
    Faculty phone: 
    737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • grandikeskus
    Faculty phone: 
    737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • hankeosakond
    Faculty phone: 
    737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090 Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014 Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17–103, 51005 Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • SA Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a–106, Tartu

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2, ruumid 116–121, 51014 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116–121, 51005 Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51005 Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51005 Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 309–352, 51005 Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003 Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003 Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090 Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004 Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a–29, 50103 Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36–301, 51003 Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409 Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409 Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20–324, 50409 Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003 Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307 Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012 Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411 Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003 Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 50406 Tartu
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5–205, 51005 Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46–208, 51005 Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618 Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411 Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409 Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b–134, 51010 Tartu
  • Tartu observatoorium
    Faculty phone: 
    737 4510
    Faculty address: 
    Observatooriumi 1, Tõravere, 61602 Tartumaa
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411 Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    737 5702
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    737 5581
    Faculty address: 
    Uppsala 10, 51003 Tartu
  • genoomika instituut
    Faculty phone: 
    737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010 Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51003 Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51003 Tartu
Tugiüksused
  • ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus
    Faculty phone: 
    737 6339
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • grandikeskus
    Faculty phone: 
    737 6215
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003 Tartu
  • hankeosakond
    Faculty phone: 
    737 6632
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51005 Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090 Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51005 Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014 Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17–103, 51005 Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 102, 104, 209, 210, 50090 Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    737 5620
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090 Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51005 Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • SA Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a–106, Tartu

Kaitsmisele tulevad bakalaureusetööd 2018

Anett Mäerand
Toksiin-antitoksiin süsteem relBE mõju E. coli rakkudele aminohappe nälja tingimustes
Effects of the relBE toxin-antitoxin system on E. coli cells during amino acid starvation
Juhendajad: doktorant Toomas Mets, vanemteadur Niilo Kaldalu
Oponent:  doktorant Sirli Luup

Anett Puskar
Nahka sisenevad peptiidid 2D ja 3D rakukultuuris
Cell penetrating peptides in 2D and 3D cell culture
Juhendaja: vanemteadur Kaido Kurrikoff
Oponent: nooremteadur Helen Hermann

Anna Katt
ErbB perekonna retseptorite ja neile seonduvate ligandide ekspressioon hiire hipokampuses
ErbB family receptors and their ligand expression in mouse hippocampus
Juhendajad: teadur Annely Lorents, nooremteadur Taavi Vanaveski
Oponent: teadur Keiu Kask 

Annika Laanemets
Inimese papilloomiviiruste kvaasi-ja pseudovirionide konstrueerimine ning nakatamisvõime analüüsimine U2OS ja 293FT rakuliinides
Construction and virulence analysis of human papillomaviruses quasi-and pseudovirions in U2OS and 293FT cell lines
Juhendaja: vanemteadur Marko Piirsoo
Oponent: teadur Age Utt

Artur Stoljar
Irf7 ja Ifnβ funktsioon tüümuse tümotsüütide arengu eest vastutavates tüümuse epiteelirakkudes ja dendriitrakkudes
Irf7 ja Ifnβ function in thymocyte development directing thymic epithelial cells and dendritic cells
Juhendajad: teadur Uku Haljasorg, dotsent Tõnis Org
Oponent: nooremteadur Helen Hermann

Astrid Salumäe
Mitokondriaalsel helikaasil Hmi1 ja transkriptsioonil on oluline mõju mitokondriaalse DNA sünteesile S. cerevisiae rho- mutantides
Mitochondrial helicase Hmi1 and transcription have important impact on mitochondrial DNA synthesis in S. cerevisiae rho- mutants
Juhendajad: professor Juhan Sedman, teadur Tiina Sedman
Oponent: doktorant Allan Reinapae

Brigitta-Robin Raudne
Erinevate töövoogude analüüs viiruste tuvastamisel
Various pipeline analysis for virus detection
Juhendajad: nooremteadur Mihkel Vaher, doktorant Mikk Puustusmaa
Oponent: vanemteadur Radko Avi

Daria Eremenko
Synthesis of monovinyl isosorbide and its polymerization
Monovinüül isosorbiidi süntees ja selle polümerisatsioon
Juhendajad: vanemteadur Lauri Vares, vanemteadur Aleksei Bredihhin
Oponent: teadur Imre Vallikivi

Eliis Liske
Escherichia coli statsionaarses faasis tekkiva populatsioonisisese heterogeensuse iseloomustus
Characterization of the intrapopulation heterogeneity of Escherichia coli in the stationary phase
Juhendaja: vanemteadur Arvi Jõers
Oponent:

Emma Johanna Sova
Endo-levanaas BT1760: hüpoteetilise CBM-motiivi rolli uurimine
Endo-levanase BT1760: investigating the role of hypothetical CBM motif
Juhendajad: dotsent Tiina Alamäe, doktorant Karin Ernits
Oponent: lektor Jürgen Jalak

Helen Paapstel
Klooramfenikooli sisaldavate nanofiibermattide efektiivsuse uurimine TDtest meetodil
Testing the efficiency of chloramphenicol loaded nanofiber mats using the TDtest method
Juhendajad: teadur Marta Putrinš, nooremteadur Liis Preem
Oponent: 

Helena Tull
GSK-3 inhibiitori CHIR99021 toime H9 rakkudele
GSK-3 inhibitor CHIR99021 effect to the H9 cell line
Juhendajad: teadur Annely Lorents, Ade Kallas-Kivi
Oponent: virvaariumi juhataja Sulev Kuuse

Inge Varik
Arüülsüsivesinike retseptori ekspressioon hiire munasarja granuloosarakkudes folliikulite küpsemisel
Expression of the aryl hydrocarbon receptor in murine granulosa cells during the maturation of ovarian follicles
Juhendajad: projekti koordinaator Indrek Teino, doktorant Antti Matvere
Oponent: teadur Reidar Andreson

Kadi Sagor
Fluorestsentsil põhineva bioreporteri konstrueerimine valgusünteesi inhibeerivate antibiootikumide detekteerimiseks bakteris Escherichia coli
Constructing a fluorescence-based bioreporter for detecting ribosome inhibiting antibiotics in bacterium Escherichia coli
Juhendajad: teadur Marta Putrinš, doktorant Mariliis Hinnu
Oponent: teadur Rait Kivi

Kadri Irdt
Vana DNA proovi kvaliteedi sõltuvus vanusest ja proovile antud visuaalsest hinnangust
The correlation between the quality of an ancient DNA sample and its age or the visual assessment given to it
Juhendajad: doktornat Lehti Saag, Eesti Biokeskuse asedirektor Mait Metspalu
Oponent: teadud Heidi Tamm

Kadri Maal
Hansenula polymorpha rekombinatiivse helikaasi Irc3 ekspressioon, puhastamine ja aktiivsuse võrdlus Saccharomyces cerevisiae Irc3-ga
Expression, purification and activity of Hansenula polymorpha’s recombinant helicase Irc3 compared to Saccharomyces cerevisiae's Irc3
Juhendajad: professor Juhan Sedman, teadur Tiina Sedman
Oponent: doktorant Kadi Ainsaar

Karin Kõrgesaar
Ravimivastuses oluliste tsütokroom P450 geenide varieeruvuse määramine Eesti populatsioonis
Identification of genetic variation in drug metabolizing cytochrome P450 genes in Estonian population
Juhendajad: doktorant Kristi Krebs, vanemteadur Lili Milani
Oponent: nooremteadur Mihkel Vaher

Karolina Laas-Dobreva
Rakku sisenevatel peptiididel põhineva mikroRNA transfektsioonimeetodi arendamine
Developing of the microRNA transfection method based on cell penetrating peptides
Juhendajad: professor Toivo Maimets, doktornat Toomas Runnel, nooremteadur Helen Hermann
Oponent: doktorant Evelin Rammul

Katrin Orro
RNA polümeraas II subühiku Rpb9 roll heterokromatiini vaigistamisel pagaripärmis Saccharomyces cerevisiae
The role of RNA polymerase II subunit Rpb9 in heterochromatin silencing in budding yeast Saccharomyces cerevisiae
Juhendaja: laborant Henel Sein
Oponent: doktorant Natalja Garber

Keith Kukkela
Egf perekonna ligandide ja ErbB perekonna retseptorite ekspressioon hiire keskajus
Expression of Egf family of ligands and ErbB family of receptors in mouse midbrain
Juhendajad: teadur Annely Lorents, nooremteadur Taavi Vanaveski
Oponent: doktorant Rain Inno

Kerli Reintamm
Regulatoorse T-raku areng hiire tüümuse organkultuuris
The Development of Regulatory T Cells in the Murine Thymic Organ Culture
Juhendajad: nooremteadur Rudolf Bichele, virvaariumi juhataja Sulev Kuuse
Oponent: doktorant Astrid Oras

Kevin Liivapuu
Läänemere pinnavee ja setete mikroobide mitmekesisus külmal perioodil: naftasaaduste lagundamise kataboolne potentsiaal
Biodiversity of the Baltic Sea surface water and sediment bacteria during the cold period: catabolic potential of degradation of oil products
Juhendaja: teadur Signe Viggor
Oponent: teadur Marta Putrinš

Kristel Alman
Sic1 baasil loodud sünteetiliste degronite fosfosaitide iseloomustamine Saccharomyces cerevisiae’s
Characterization of synthetic degron phosphosites based on Sic1 in Saccharomyces cerevisiae
Juhendaja: nooremteadur Rait Kivi
Oponent: doktorant Liisi Talas

Kristina Orlova
Cloning and analysis of human papillomavirus type 18 codon optimized Flag-tagged E2 protein
Inimese papilloomiviiruse tüüp 18 koodon optimiseeritud Flag-märgisega E2 valgu kloneerimine ja analüüs
Juhendajad: vanemteadur Marko Piirsoo, vanemteadur Alla Piirsoo
Oponent: spetsialist Julia Ustinova

Laura Pajusaar
Arüülsüsivesinike retseptori ekspressioon inimese embrüonaalsete tüvirakkude diferentseerumisel ekto-, endo- ning mesodermaalses suunas
The expression of aryl hydrocarbon receptor during differentiation of human embryonic stem cells into ecto-, endo- and mesodermal lineages
Juhendaja: Indrek Teino
Oponent: teadur Reidar Andreson

Maria Maloverjan
Vanas DNAs leiduva saastuse tuvastamine vanade ja kaasaegsete mitogenoomide võrdlusanalüüsi abil
Detection of ancient DNA contamination through comparative analysis of modern and ancient mitogenomes
Juhendajad: vanemteadur Alena Kushniarevich, vanemteadur Kristiina Tambets
Oponent: spetsialist Maris Alver

Mare Vahtre
Tal1 transkriptsioonifaktori uurimiseks vajalike CRISPR-Tal1 ja „Tet-OFF“ plasmiidide konstrueerimine
Construction of CRISPR-Tal1 and "Tet-Off" plasmids to study transcription factor Tal1
Juhendaja: dotsent Tõnis Org
Oponent: teadur Mario Saare

Marge Puhm
Söötmekomponentide mõju Pseudomonas putida biofilmile
Effect of media components on P. putida biofilm
Juhendaja: dotsent Riho Teras,  doktorant Hanna Ainelo
Oponent: teadur Viia Kõiv

Marlen Harkmaa
Immuunsüsteemi areng soolestikus
Immune system development in the gut
Juhendajad: teadur Aili Tagoma, õpetaja Jüri Parik
Oponent: teadur Liina Tserel

Olga Botšarova
The influence of bariatric surgery methods on the Firmicutes/Bacteroidetes ratio in obese patients
Bariaatrilise kirurgia meetodite mõju Firmicutes/Bacteroidetes suhtele rasvunud patsientidel
Juhendajad: teadur Jelena Štšepetova, teadur Signe Viggor
Oponent: teadur Viia Kõiv

Rita Kreevan
Uudse RAT-ChIP meetodi arendamine histooni modifikatsioonide uurimiseks väikesest hulgast rakkudest
Developing a novel RAT-ChIP method for studying histone modifications form a small number of cells
Juhendaja: dotsent Tõnis Org
Oponent: doktorant Antti Matvere

Siim Kurvits
Ülegenoomne assotsiatsioonuuring viirushepatiidiga seonduvate geneetiliste markerite leidmiseks
Genome-Wide Association Study of Viral Hepatitis
Juhendaja: vanemteadur Toomas Haller
Oponent: programmeerija Tarmo Puurand

Triinu Arjus
Hariliku müürlooga (Arabidopsis thaliana) õhulõhede regulatsioon anoksilises keskkonnas
The regulation of Arabidopsis thaliana’s stomatal movements in anoxic environment
Juhendaja: dotsent Joachim Matthias Gerhold
Oponent:  

Viktor Levin
Generation of human papillomavirus type 11 and 18 genomes encoding hemagglutinin epitope-tagged E1 proteins
Inimese papilloomiviiruse tüüp 11 ja 18 hemaglutiniin märgisega E1 lugemisraami kodeerivate genoomide kloneerimine ja analüüs
Juhendaja: vanemteadur Alla Piirsoo
Oponent: doktornat Koit Aasumets

Yuliya Basikhina
MAM valgu mitofusiin 2 mõju analüüs inimese mitokondriaalsetele nukleoididele
The analysis of MAM protein Mfn2 impact on human mitochondrial nucleoids
Juhendajad. dotsent Joachim Matthias Gerhold,  doktorant Koit Aasumets
Oponent: doktorant Mariliis Hinnu

Artjom Issajev
Anioonse fragmendi mõju proteiinkinaaside CK2 ja DYRK1A inhibiitorite afiinsusele
The impact of anion fragment on the affinity of protein kinase inhibitors CK2 and DYRK1A
Juhendajad: teadur Kaido Viht, jutivteadur Asko Uri
Oponent: doktorant Jürgen Vahter

Merili Peltser
Steroidhormoonide mõju geeniekspressioonile endomeetriumi stroomarakkudes polütsüstilise munasarja sündroomiga patsientidel
Effects of steroid hormones on gene expression in endometrial stromal cells in patients of polycystic ovary syndrome
Juhendajad: doktorant Marina Suhorutšenko, koordinaator Indrek Teino
Oponent: doktorant Ilmatar Rooda

Sylvia Krupp
Inimese genoomi suuruse määramine k-meer metoodikaga
Human genome size evaluation with k-mer method
Juhendaja: programmeerija Tarmo Puurand
Oponent: doktorant Viktorija Kukuškina

Mihkel Veski
Neuraalsete eellasrakkude spetsiifilise RIC8 defitsiidi mõju hiire kõva suulae arengule
Impact of neural progenitor specific RIC8 deficit to the development of hard palate
Juhendaja: dotsent Tambet Tõnissoo
Oponent: doktorant Jane Narvik


Laura Sandra Lello
Alfaviiruste replikaasi jagamine funktsionaalseteks komponentideks Sindbis, Chikungunya ja Ross River viiruste näitel
Splitting of the alphavirus replicase into functional components on the example of Sindbis, Chikungunya and Ross River viruses
Juhendajad: professor Andres Merits, teadur Age Utt
Oponent: Kaspar Ratnik, SYNLAB

Marlen Timm
Inimese eksoomis leiduvate valgujärjestust muutvate teadaolevate SNVde võimalik tuvastamine ja genotüübi määramine sekveneerimisandmetest k-meeride abil
Calling known protein sequence altering SNVs and genotypes from human exome sequencing data by using k-mers
Juhendaja: teadur Age Brauer
Oponent: doktorant Maarja Lepamets