Avaneb uus magistriõppekava „Molekulaarsed bioteadused“
Molekulaar- ja rakubioloogia instituut avab õppeaastal 2019/2020 uue magistriõppekava „Molekulaarsed bioteadused“.
Õppekava programmijuhi Margus Leppiku sõnul on uut õppekava ette valmistatud juba aastaid. "Uue õppekava avamise tingis nii üliõpilastelt kui vilistlastelt ja tööandjatelt tulnud tagasiside. Tööturg vajab suurema rakendusliku potentsiaaliga spetsialiste. Bioteaduste ja meditsiini kiire areng maailmas nõuab aina rohkem laia molekulaarbioloogia alaste teadmistega inimesi nii era-, akadeemilises kui ka avalikus sektoris. Õppekava läbimisel kujuneb nüüdisaegne arusaam organismide elutegevuse molekulaarsetest ja geneetilistest protsessidest ning nende rakendamisest. Omandatakse süvendatud teadmised rakkudes toimuvatest protsessidest, mida saab rakendada tööstuses ja teadustöös" selgitab programmijuht.
Õppekavas on suurt rõhku pandud praktikale ja tudengite mobiilsusele. Magistrantidel on võimalik sooritada ülikooliväline praktika nii Eestis kui välismaal. Molekulaar- ja rakubioloogia instituudil on väga hea koostöö erinevate ettevõtetega, mis pakuvad magistrantidele praktika võimalusi (mõned näited: Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja- Eesti Regionaalhaigla, Solis Biodyne, Thermo Fisher Scientific jne.). Ettevõtepraktika võimaldab tudengitel varakult tutvuda tööturu võimalustega ning teha mitmekülgset koostööd tööpakkujatega Eestis ning välisriikides.
Uus õppekava sisaldab ka valikulist mobiilsusmoodulit, mis annab magistrantidele võimaluse saada õppe- ja elukogemus välisriigis. Välismobiilsus võimaldab magistrantidel omandada teadmised ja kontaktid, mis annavad olulise konkurentsieelise edaspidiseks.
Instituudi direktori Toivo Maimetsa sõnul on õppekava haldaval molekulaar- ja rakubioloogia instituudil pea kolmekümneaastane õppe- ja teadustöö läbiviimise kogemus. Instituut on tunnustatud kui kõrgel tasemel ja mitmekesise õppetöö läbiviija, kus töötavad oma ala parimad teadlased ja õppejõud. Maailmatasemel laborites on üliõpilastele tagatud ligipääs teadustöö aparatuurile ja andmebaasidele.
Õppekavale oodatakse õppima loodusteadusliku taustaga bakalaureusekraadiga noori, samuti sobiva taustaga rakenduskõrgkoolide lõpetajaid. Vastu võetakse 20 üliõpilast. Õppekeeleks on eesti keel. Avalduste vastuvõtt algab 20. juunil.
Loe sisseastumisest ja õppekavast.
Loe õppekavast Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi blogist.
Lisainfo: programmijuht Margus Leppik, margus.leppik [ät] ut.ee