Siit leiate meie instituudi lehel avaldatud uudised (ilmumise järjekorras).

Meediaväljaannetes avaldatud uudised sh tele- ja raadiosalvestused leiate leheküljelt Meedia.

#kultuur
Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskendutakse semiootikale

Otsi uudist

18.–30. aprillini on müügil vilistlaste kokkutuleku soodsad grupipiletid. Nüüd on õige aeg ülikoolikaaslased üles otsida, et osta 45-eurose üksikpileti asemel korraga kaks 35-eurost piletit või kümme 30-eurost piletit.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • #ülikoolist
  • uudis
12. aprillil sõlmisid Tartu Ülikool ja Kauss Arhitektuur OÜ uue õppe- ja teadushoone projekteerimislepingu. Lisaks hoonele tuleb lepingupartneril projekteerida ka tänav ja parkimismaja.
  • #ülikoolist
  • uudis
Igal kevadel valivad kõik Tartu Ülikooli tudengid üliõpilasesindusse uued esindajad, kes toovad endaga kaasa värskeid ideid. Ka Sina võid esitada avalduse ja saada esindajaks!
  • #tudengile
  • uudis
24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.
  • uudis
12. aprillil kl 20 kogunetakse taas Tõraverre, et koos insener Mari Allikuga rääkida eestlaste jäljedest Kuul.
  • uudis
1. aprillist 26. maini on Omicumi aatriumis üleval Marina Aleksejeva looming.
  • #kultuur
  • uudis
27. märtsil tähistati molekulaar- ja rakubioloogia instituudi ja Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi poolt teaduse populariseerimise projekti „Rändav bioklass“ 10ndat juubelit.
  • #instituudist
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Kevadiste pühade värvilisest peategelasest räägib lähemalt Tartu Ülikooli arengubioloogia kaasprofessor Tambet Tõnissoo.
  • #kultuur
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • #kestlikkus
  • uudis
Teadmussiirdedoktorantuur on nii era- kui ka avaliku sektori asutustele hea võimalus teha koostööd ülikooliga, et leida uudseid lahendusi arendusküsimustele ja parandada töötajate kvalifikatsiooni.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • meist mujal
11. - 22. märtsil kogunevad bioloogiahuvilised üle Eesti taas Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituuti, et osaleda geneetika õppepäevadel.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Martin Farley on nii Ühendkuningriigis kui ka kogu Euroopas üks esimesi kestliku laboriteaduse eksperte.
  • #kestlikkus
  • ajakiri
Reedel, 15. märtsil tunnustas haridus- ja teadusminister Kristina Kallas 2023. aasta keeletegude tegijaid.
  • uudis
Emakeelepäeval, 14. märtsil andis Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser üle aasta keeleteo auhinna „Rakubioloogia“ õpiku autoritele.
  • uudis
Mikrobioomika professor Elin Org peab oma inauguratsiooniloengu „Inimese mikrobioomi uuringute minevik, olevik ja tulevik“ kolmapäeval, 3. aprillil 2024 kell 16.15 ülikooli aulas.
  • uudis
Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets rääkis saates „Plekktrumm“ eesti keelest tippteaduses.
  • meist mujal
9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.
  • #olümpiaadid
  • uudis
11. veebruaril Tartu Ülikooli muuseumis peetud vestlusringis arutati, kui oluline on sooline tasakaal teadlaste seas.