Siit leiate meie instituudi lehel avaldatud uudised (ilmumise järjekorras).

Meediaväljaannetes avaldatud uudised sh tele- ja raadiosalvestused leiate leheküljelt Meedia.

#kestlikkus
tiksujooks-rekl-väisveeb

Kevadjooksule on oodatud kõik liikumis- ja spordisõbrad

#teadus
Elin Org, portree

Mikrobioomika professor Elin Org räägib inauguratsiooniloengul mikrobioomi uuringutest

#olümpiaadid #tunnustamine
Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru osalejad biokeemia ülesandeid tegemas

Selgusid 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi parimad

13.03.2024
Raamatukogu konverentsikeskuse suures saalis toimub 10. aprillil üritustesarja „Kord ja kaos“ raames sümpoosion „Maailma tähendusest“.
  • uudis
Teadmussiirdedoktorantuur on nii era- kui ka avaliku sektori asutustele hea võimalus teha koostööd ülikooliga, et leida uudseid lahendusi arendusküsimustele ja parandada töötajate kvalifikatsiooni.
  • meist mujal
11. - 22. märtsil kogunevad bioloogiahuvilised üle Eesti taas Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituuti, et osaleda geneetika õppepäevadel.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Martin Farley on nii Ühendkuningriigis kui ka kogu Euroopas üks esimesi kestliku laboriteaduse eksperte.
  • #kestlikkus
  • ajakiri
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Reedel, 15. märtsil tunnustas haridus- ja teadusminister Kristina Kallas 2023. aasta keeletegude tegijaid.
  • uudis
Emakeelepäeval, 14. märtsil andis Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser üle aasta keeleteo auhinna „Rakubioloogia“ õpiku autoritele.
  • uudis
Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets rääkis saates „Plekktrumm“ eesti keelest tippteaduses.
  • meist mujal
11. veebruaril Tartu Ülikooli muuseumis peetud vestlusringis arutati, kui oluline on sooline tasakaal teadlaste seas.
  • meist mujal
16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) innovaatikakogukondade pakutavaid võimalusi ja taotlusvoore tutvustav võrgustumis- ja infopäev.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • uudis
Jaan Vihalemm on Tartu Ülikooli teadmussiirdedoktorant, kes jagab oma aega ettevõttes BiotaTec OÜ teadurina töötamise ja doktoriõppes õppimise vahel.
  • uudis
Oma kogemusi ettevõtluse teekonnal jagasid intervjuu käigus Kadri-Ann Mägile Silklytics OÜ asutajad keemik Hanno Evard ja molekulaarbioloog Airiin Laaneväli.
  • uudis
29. veebruarist on Omicumi aatriumis üleval uus näitus "Tõlgendused", mis eksponeerib Helle Lõhmuse ja Maret Suurmets Kuura teoseid.
  • uudis
Neljapäeval, 29. veebruaril toimus Tartu Ülikooli raamatukogus lahtiste uste päev.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #valdkonnast
  • uudis
Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi rakubioloogia kaasprofessor Viljar Jaks pälvis keemia ja molekulaarbioloogia erialal uurimistööde tsükliga teemal „Kudede regeneratsioon ja rakuväline maatriks“ riikliku aastapreemia.
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser välja ülikooli 2023. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo ning nimetas aasta õppejõud.
  • pressiteade