Andres Tennus

„Rakubioloogia“ õpik nimetati Tartu Ülikooli 2023. aasta keeleteoks

Emakeelepäeval, 14. märtsil andis Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser üle aasta keeleteo auhinna „Rakubioloogia“ õpiku autoritele. Õnnitlused võttis vastu Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse.

Tartu Ülikooli 2023. aasta keeletegu on eestikeelne kõrgkooliõpik „Rakubioloogia“, mis kätkeb süsteemset ja ajakohastatud ülevaadet tänapäevasest rakubioloogiast, hõlmates ka teadmisi arengubioloogiast, immunoloogiast, kasvajate tekkest ning histoloogiast. Auhinna saajad on Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ja rakubioloogia professor Toivo Maimets.

Sulev Kuuse arvates muudab erialase õpiku tunnustamine keeleteo auhinnaga tehtud töö eriti väärtuslikuks. „Raamat pakub huvi inimestele, kes igapäevaselt teemaga kokku ei puutu – see on väga suur asi!“ tõi ta esile. Õpik kirjutati autori sõnul kummardusena kõigile Eesti õpetajatele.

See raamat on paljude inimeste töö. Õpiku on kirjutanud meie õpetajad, meie ja meie õpilased. See on aegadeülene raamat.

Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse

Saja kaasosalise ja 31 autoriga rakubioloogia õpiku koostamisel on ära tehtud märkimisväärne töö eestikeelsete erialaterminite loomisel, uuendamisel ja kasutusse kinnistamisel. See aitab kaasa eestikeelse teadusliku mõtlemise kestlikkuse püsimisele. Loe „Rakubioloogia“ õpikust lähemalt Tartu Ülikooli kodulehelt.

Samal teemal

Reedel, 15. märtsil tunnustas haridus- ja teadusminister Kristina Kallas 2023. aasta keeletegude tegijaid. „Rakubioloogia“ pälvis 32 kandidaadi hulgast konkursi peaauhinna. Loe lisa Tartu Ülikooli uudisest.

Vaata järele: Tartu Ülikooli aasta keeleteo auhinna üleandmine

Riina Reinsalu loeng teemal „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“ (alates 0:10:15)

Tartu Ülikooli aasta keeleteo auhinna üleandmine (alates 1:01:23)

Galerii UTTV lehel

Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteo auhinna üleandmine. Pildil Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Ülikooliõpik „Rakubioloogia“ valiti Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteoks

Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru osalejad biokeemia ülesandeid tegemas

Selgusid 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi parimad

9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.
Viljar Jaks

Viljar Jaks pälvis riikliku teaduspreemia