Siit leiate meie instituudi lehel avaldatud uudised (ilmumise järjekorras).

Meediaväljaannetes avaldatud uudised sh tele- ja raadiosalvestused leiate leheküljelt Meedia.

#kooliõpilasele
Geneetika õppepäev

Geneetika õppepäevad toovad Tartusse sajad õpilased

#ettevõtlus
teadlased laboris

Teadlasel tuleb ettevõtjaks saamise teekonnal kohaneda ärimaailma mõtteviisiga

06.03.2024
#koostöö
Tartu Ülikooli teadmussiirdedoktorant Jaan Vihalemm.

TÜMRI blogi: Jaan Vihalemm – „Usun kindlalt, et minu töö tulemusel saab maailm olema natuke parem koht, kus elada“

06.03.2024
Reedel, 15. märtsil tunnustas haridus- ja teadusminister Kristina Kallas 2023. aasta keeletegude tegijaid.
  • uudis
Emakeelepäeval, 14. märtsil andis Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser üle aasta keeleteo auhinna „Rakubioloogia“ õpiku autoritele.
  • uudis
Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets rääkis saates „Plekktrumm“ eesti keelest tippteaduses.
  • meist mujal
9.–10. märtsil peeti 63. Eesti bioloogiaolümpiaadi (EBO) lõppvoor gümnaasiumiõpilastele.
  • #olümpiaadid
  • uudis
11. veebruaril Tartu Ülikooli muuseumis peetud vestlusringis arutati, kui oluline on sooline tasakaal teadlaste seas.
  • meist mujal
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“. W. A. Mozart „Väike öömuusika“
  • #kultuur
  • uudis
29. veebruarist on Omicumi aatriumis üleval uus näitus "Tõlgendused", mis eksponeerib Helle Lõhmuse ja Maret Suurmets Kuura teoseid.
  • #kultuur
  • uudis
Neljapäeval, 29. veebruaril toimus Tartu Ülikooli raamatukogus lahtiste uste päev.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • #valdkonnast
  • uudis
Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi rakubioloogia kaasprofessor Viljar Jaks pälvis keemia ja molekulaarbioloogia erialal uurimistööde tsükliga teemal „Kudede regeneratsioon ja rakuväline maatriks“ riikliku aastapreemia.
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser välja ülikooli 2023. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo ning nimetas aasta õppejõud.
  • pressiteade
Riia 23 hoone valvelauas töötavad Raivo Lentso ja Kaja Tamm on kolleegid, keda teavad kõik TÜMRI töötajad, üliõpilased ja külalised. Hiljuti tähistasid mõlemad nii isiklikku kui ka tööjuubelit. Nad mõlemad on töötanud ülikooli sisevalvetalituses 30 aastat. Raivo on meie majas olnud algusest peale ning Kaja tuli 10 aastat tagasi. Loe TÜMRI blogist lähemalt, mida kujutab endast töö valvelauas ja mida kõike on nende aastate jooksul juhtunud.
  • uudis
2024/2025. õppeaastast jõustuvad muudatused puudutavad sisseastujaid ja üliõpilasi, kes kaaluvad õpingute katkestamist või soovivad tulevikus uuesti tasuta samal õppeastmel õppima asuda.
  • #õppimine
  • uudis
Veebruarist algas kandideerimine Tartu Ülikooli eesti- ja ingliskeelsesse magistriõppesse ning ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse.
  • #sisseastumine
  • pressiteade
5.-11. veebruarini tähistab Tartu Ülikool 11. veebruaril toimuvat ülemaailmset "Naised teaduses" päeva teemanädalaga. Meie instituudis töötab 36 naisteadlast ja lisaks veel terve rida naisi tugipersonali hulgas. Tutvustame lähemalt meie maja erinevaid naisteadlasi ja jagame nende mõtteid teadusest.
  • uudis
Iseseisvuspäeva eel pälvis presidendilt Eesti Vabariigi Valgetähe V klassi teenetemärgi vivaariumi juhataja, molekulaar- ja rakubioloog Sulev kuuse.
  • uudis
President Alar Karis tunnustab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärkidega 151 inimest, kellest kaheksa on ülikoolipere liikmed. Pidulik tseremoonia toimub 21. veebruaril kl 13 Eesti Rahva Muuseumis.
  • uudis
Arengubioloogia professori, Osamu Shimm juhitaval arengubioloogia uurimisgrupil ilmus mainekas teadusajakirjas EMBO Journal artikkel "Programmed disassembly of a microtubule-based membrane protrusion network coordinates 3D epithelial morphogenesis in Drosophila".