Tartu observatoorium

Tähtede õhtul kuuleme sellest, kuidas eestlased Kuule kipuvad

Kuidas on Tartu Ülikooli Tartu observatoorium seotud Kuuga? Kas eestlased on käinud Kuul? Kuidas ja miks me tahame uurida Kuud? Insener Mari Allik räägib, kuidas eestlased Kuu uurimisega seotud on, arendatud kaameratest ja Kuupkulgurist ja nende teekonnast Kuule.

Kui teadustöös kirjeldatakse kosmilisi protsesse tavaliselt keeruliste valemite kaudu, siis „Tähtede õhtu Tõraveres“ katsub publikule kosmoses toimuvat võimalikult lihtsas keeles ja rohkete näidetega selgitada.

Selge taeva korral saab teleskoobiga tähti vaadata.

Avatud on lastenurk, Stellaarium, kosmosemissioonide simulatsiooni keskus (kosmosepunker) ja suure teleskoobi torn, kus saab vestelda astronoomide ja kosmoseinseneridega.

Märgi end tulijaks ka Facebooki ürituse all.

„Tähtede õhtu Tõraveres“ üksikpilet maksab 2€ ja perepilet 5€.

taimesein

Sel nädalavahetusel toimub 50. teoreetilise bioloogia kevadkool

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteo auhinna üleandmine. Pildil Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Ülikooliõpik „Rakubioloogia“ valiti Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteoks