AHHAA

TÜMRI kutsub külla: Teadlaste Öö ja perepäev

Tähelepanu! Tegemist on 2022. aasta sündmuse lehega. 2023. aasta Teadlaste öö programm on leitav TÜMRI kodulehelt.

30.09.2022 toimus rahvusvahelise Teadlaste Öö raames TÜMRI-s perepäev ja töötoad kõikidele huvilistele.

Vaata 2022. a. toimunud TÜMRI perepäeva järelkaja ja fotogaleriid.

Perepäeva ja Teadlaste Öö programm algab pealelõunal kell 14 ja kestab orienteeruvalt kella 18-ni. Uudistada saab tervet maja, sh laboreid, terviserada ja kunstinäitust. Osalejaid ootavad mitmesugused bioloogia-alased töötoad. Maja, terviseraja ja näitusega saab tutvuda terve sündmuse vältel, kuid töötubadesse tuleb ette registreeruda ning neis on osaluspiirang. Seega, kes kiirem, see osalema saab!

Ürituse sihtgrupiks on terve pere. Tulla võib koos laste ja vanavanematega, sõprade ja klassikaaslastega. Pakutakse suupisteid ja karastusjooke.

PROGRAMM:

Kell 14 avasõnad (Omicumi hoone aatrium, Riia 23b/2, Tartu)

Kell 14.15-15.00 ringkäik instituudis (näitus, liikumisrada, laborid)

Töötubade info:

NB! Eelteadmised töötubades osalemiseks ei ole vajalikud.

Töötubades kehtib osaluspiirang. Piirarvu täitumisel töötuppa registreeruda enam ei saa.

Ülemaailmse mikroobide päeva logo

Kell 15-16 Mikroobikunsti töötuba. Töötoas saab proovida bakteritega joonistamist ja luua oma kunstiteose või salakirja. Osalejad saavad ülevaate ohutusnõuetest mikroobidega töötamisel, mikroobikunsti põhilistest tehnikatest ning proovida ise bakteritega „maalimist“. Valminud töödest tehakse kvaliteetsed fotod. Vastuse saavad ka järgmised küsimused: Miks on mõned bakterid värvilised? Milliseid baktereid mikroobikunstiks valida? Milliseid töövahendeid mikroobidega töös kasutatakse?
Sobib täiskasvanutele, gümnaasiumiõpilastele ja lastele alates 6ndast klassist (soovitavalt tulla koos lapsevanemaga).
Töötuba viib läbi mikrobioloogia kaasprofessor Triinu Visnapuu.
Töötuba toimub Riia 23b/1 hoones auditooriumis 218.

Töötuba toetavad Eesti Mikrobioloogide Ühendus ja CELMS mikroobide kogu.

Tegemist on ülemaailmse mikroobide päeva üritusega.

Kell 16-17 Uurime DNA-d. Muudame praktiliste vahenditega iseenda DNA nähtavaks ja räägime interaktiivselt DNA-s peituvatest saladustest. Tutvustame huvilistele laboris kasutatavaid tehnilisi vidinaid, mida saab ka ise järele proovida.Töötuba viib läbi Rändav bioklass. Vanusepiirangut ei ole.
Töötuba toimub Riia 23b/1 hoones auditooriumis 218.

Kell 15-16, kell 16-17, kell 17-18 Ilu meie sees ja ümber. Töötoas vaadeldakse iseenda rakke mikroskoobi all ning uuritakse mikroobe enda kätel. Töötuba viivad läbi rakubioloogia teadur Signe Värv ja insener Dmitri Lubenets. Vanusepiirangut ei ole.
Töötuba toimub Riia 23 hoones laboris 113.

Üritusele registreerudes töödeldakse teie isikuandmeid ainult selle üritusega seotud informatsiooni jagamiseks.
Üritust pildistatakse ja tehtud fotosid kasutatakse instituudi ja valdkonna kodulehtedel ning teistes kommunikatsioonikanalites.

Rändav biolass

Rändav bioklass

Projekti „Rändav bioklass“ eesmärgiks on populariseerida loodusteadusi tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga.
Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistasid kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“