Tartu Ülikooli teaduskool

Veebiviktoriini „Valge bioloogia“ tulemused on selgunud

Möödunud kolmapäeval, 11. oktoobril toimus Tartu Ülikooli teaduskooli e-viktoriin „Valge bioloogia“. Tänavu lahendas ülesandeid 258 õpilast Eesti koolide 10.–12. klassidest.

Võistluspäeval tuli ühe tunni jooksul vastata 23 küsimusele Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinide keskkonnas. Muu hulgas pidid õpilased etteantud valikutest leidma üles prioonhaiguse, tundma ära vananemist soodustavad tegurid ja teadma, millest on peamiselt põhjustatud luude pikkuskasv.

Tartu Ülikooli teaduskooli e-õppekeskuse lehel on avaldatud võistluse üldarvestuse 50 parimat tulemust ja eraldi igas klassis esimese 20 hulka jõudnud õpilaste nimekirjad. Täismahus tulemusi ei avalikustata. Auhinna pälvivad igas klassis esikoht ja üldarvestuse esikolmik. Võitjatega võetakse e-posti teel ühendust ja lepitakse kokku auhindade kättetoimetamine.

Üldarvestuses saavutasid kolm parimat tulemust Annika Rääbis Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassist (23,4 punkti), Roland Lõuke Tallinna 32. Keskkooli 12. klassist (22,2 punkti) ja Helar Richard Ekštein Kohtla-Järve Gümnaasiumi 10. klassist (21,6 punkti). 11. klassi õpilastest oli edukaim Karl-Erik Volberg Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist (21.5 punkti). Kokku oli ülesannete korrektse lahendamise eest võimalik saada 27 punkti.

Viktoriinide keskkonda sisenedes näevad õpilased oma tulemust. Võistluse juures näeb osaleja iga ülesande eest saadud punkte, enda pakutud vastust ja õiget vastust. Õpetajatele avaldame tulemusi nende kirjaliku sooviavalduse alusel (kelli.hanschmidt@ut.ee).

„Valge bioloogia“ viktoriini korraldatakse igal õppeaastal oktoobris koostöös Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudiga. Küsimuste koostajad on vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ja doktorant Karl Jürgenstein.

Rändav biolass

Rändav bioklass

Projekti „Rändav bioklass“ eesmärgiks on populariseerida loodusteadusi tutvustades õpilastele tänapäevaseid DNA analüüsi meetodeid ja andes neile võimaluse töötada kaasaegse laboriaparatuuriga.
Geneetika õppepäev

Geneetika õppepäevad

Geneetika õppepäevad on Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi poolt gümnasistidele suunatud praktiline töötuba, kus antakse noortele võimalus tutvuda bioteaduste metoodikate ning eria
Rändav bioklass tähistas juubelit